BAŞKANIMIZ’DAN KAPADOKYA HAVAALANI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

9 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
374 defa okundu.

selahattin_ekicioglunun_ozgecan_aslanin_katledilmesi_hakkindaki_aciklamasi_h6173İçinde bulunduğumuz bilgi ve teknoloji çağında, insanlar için en değerli şey zamandır. İnsanlık, ulaşım alanında geliştirdiği bilgi ve teknolojiyle, zaman kavramını baştan aşağı değiştirmiştir.

Ticaret hayatının en hayati konusu da zaman meselesidir. İnsanlar artık yaptığı işlerde, ulaşım ve lojistik açıdan en değerli şey olan zamanın en kısa olanını tercih etmektedirler. Bu yüzdendir ki ulaşım ağlarının geliştiği bölgeler, ticaret ve sanayinin de doğal olarak geliştiği bölgeler olmaktadır.
Ulaşım anlamında; Kırşehir ne yazık ki, gerekli ulaşım yatırımlarını alamamış, bu konu şehrimizin sanayi ve ticaret alanında gelişimini de olumsuz yönde etkilemiştir.
Nisan ayında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin düzenlemiş olduğu Başbakan ve Bakanların da katıldığı,  8. Ticaret ve Sanayi Şurası’nda şehrimizle ilgili 3 önemli sorunu dile getirmiş, ticaret ve sanayimizin gelişmesi açısından Kırşehir’e demiryolu yapımının bir an önce gerçekleşmesini talep etmiştik.
Bilindiği üzere, ulaşımın en gelişmiş şekli havayolu ulaşımıdır. Şehrimize, 86 kilometre mesafede Kapadokya Havaalanı bulunmaktadır. Biz şehrimizin gerçeğinden yola çıkarak demiryolunun bile henüz gelmediği şehrimize havaalanı yapılmasını şu aşamada talep etmiyoruz. Bizim talebimiz; yapımına başlanan Kırşehir- Kapadokya Havaalanı Yolu’nun bir an önce bitirilip, şu an yaklaşık 86 kilometre olan mesafenin, yol tamamlandığında, yaklaşık 56 kilometreye düşmesidir.
Tamamlandığında, ilçemiz Kaman’a kadar olan mesafeye düşecek olan Kırşehir-Kapadokya Havaalanı Yolu tamamlandığında şehrimizin ticaret ve sanayisi lojistik anlamda gelişecek; bu yol, şehrin gelişimine çok önemli katkı sağlayacaktır. Turizmin gelişimini olumlu yönde etkileyecek bu yol sayesinde; Kırşehir, Kapadokya Bölgesi’nin önemli bir turizm merkezi haline gelecektir.
Biz, Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası olarak, bu konuda, yetkililerin gereken hassasiyeti göstermesini, ticaretimiz, sanayimiz, turizmimiz açısından hayati derecede önem arz eden Kırşehir-Kapadokya Havaalanı Yolu’nun bir an önce tamamlanmasını;  Kırşehir’in de havayolu ulaşım ağından daha rahat bir şekilde yararlanmasını talep ediyoruz.

Selahattin EKİCİOĞLU

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN