BAŞKAN YANIK, UMUT FM’DE YEREL BASININ SORUNLARINI DİLE GETİRDİ

4 Kasım 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
175 defa okundu.
BAŞKAN YANIK, UMUT FM’DE YEREL BASININ SORUNLARINI DİLE GETİRDİ

BAŞKAN YANIK, UMUT FM’DE YEREL BASININ SORUNLARINI DİLE GETİRDİ

Kırşehir Basın Konseyi Başkanı, 40 Arena Gazetemiz Yönetim Kurulu Başkanı Sait Yanık, Kırşehir Umut FM’de Kahya’nın Günlüğü programının konuğu oldu.

Geçtiğimiz günlerde 93.2 Kırşehir Umut FM’de Kahya’nın sorularını yanıtlayan Başkan Yanık, yaklaşık 2 saat süren programda Kırşehir’de bulunan yerel basınının sorunlarını dile getirdi.

Yerel basına özellikle devlet desteğinin az olduğunu anlatan Kırşehir Basın Konseyi Başkanı ve 40 Arena Gazetemiz Yönetim Kurulu Başkanı Sahibi Sait Yanık, Umut FM dinleyicilerine şu açıklamalarda bulundu;

“YEREL BASIN HER GEÇEN GÜN KAN KAYBETMEYE DEVAM EDİYOR”

“Yerelde özellikle gazeteler, televizyonlar ve radyolar büyük bir sıkıntı içerisindeler. Yerel basın maddi ve manevi büyük destek beklemektedir. Çalışanlara vergi ve sigorta indirimden tutunda bir çok sıkıntısı giderilmezse eğer yerel basın her geçen gün kan kaybetmeye devam edecektir. Bizler Kırşehir Basın Konseyi olarak yerel medyamızla iç içe olmaya devam ediyoruz. Birçok projede Kırşehir’in tanıtımı noktasında büyük uğraşlar vermekteyiz. KBK olarak birçok önemli projeye imza atmış bulunmaktayız. En son projemizde 85 ülkeden 160 Rus dili bilen gazeteciyi ilimizde ağırladık ve çok güzel tepkiler aldık.

Bizler projelerimize devam edeceğiz. Fakat devlet büyüklerinden de destek beklemekteyiz. Ciddi anlamda yerel basın çok büyük sıkıntılar içerisinde. Yerel basın kuruluşlarına acilen sahip çıkılması gerekiyor. Ekonomik sorunların faturası gazetecilere çıkarılamaz. Yerel basın kuruluşlarının içerisinde bulunduğu zor durumdan ve kalıcı çözümler bekliyoruz.

Demokrasinin yerelden başlayacağı inancıyla Kırşehir’de yerel basın kuruluşlarına acilen sahip çıkılması gerektiğini her platformda ifade ediyoruz. Meslek örgütlerimiz çaba içerisinde ama Kırşehir’in sorunlarını da biz biliyoruz. Türkiye’de mutlaka bir ve birkaç kâğıt fabrikasının yeniden açılmasını, kâğıt ve kalıp fiyatlarının dolar kurunun sabit tutulması, basın ilan kurumu düşük faizle kredi vermesini, KOSGEB ve diğer kredilerin faizsiz ötelenmesini istemekteyiz” dedi.

Yaklaşık 2 saat süren program, gündeme dair konuların görüşülmesinin ardından sona erdi.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On