BAŞKAN ÖZTÜRK’TEN  BAŞKAN BAHÇECİ’YE ZİYARET

24 Mayıs 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
506 defa okundu.
BAŞKAN ÖZTÜRK’TEN  BAŞKAN BAHÇECİ’YE ZİYARET

4 (4)                Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bahamettin Öztürk Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’yi Ziyaret Etti

Başkan Bahçeci, “Ahilik Kırşehir’in kurtuluşu”

  1. Ahilik Haftası Kutlamaları kapsamında Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bahamettin Öztürk ve Oda Başkanları Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’yi makamında ziyaret etti.

Her yıl Kırşehir’de çeşitli etkinlikler ile kutlanan Ahilik Haftası 23 Mayıs Pazartesi günü Anıt Meydanı’nda saat 10.00’da açılış konuşmaları ile başladı. Açılışın ardından çeşitli etkinliklerle devam eden hafta kapsamında Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Bahamettin Öztürk ve Oda Başkanları Başkan Bahçeci’yi makamında ziyaret etti.

Ziyarette Başkan Bahçeci; “Kırşehir’de yıllardır sivil toplum örgütlerimizle birlik ve beraberlik içerisinde çalışıyoruz. Ahilik Kırşehir’in en önemli değeri. Her zaman dediğim gibi Kırşehir’in kurtuluşu Ahilikte. Bu yüzden bu birlik ve beraberliğimizi bozmadan huzur, barış ve kardeşlik içerisinde çalışmamız çok önemli. Bu birlikteliğimiz sayesinde Biz Kırşehir’de Ahi Evran Külliyesi projesine başladık. Projemiz hızla ilerliyor, inşallah bittiğinde Kırşehir Ahiliğin başkenti olacak. Ahilik hem         Türkiye’de hem de dünyada tanınan bir değer olacak. Külliye projemizde yer alan müzenin iç tasarımına başlıyoruz, zanaatkârlar çarşısının da kaba inşaatı bitmek üzere. Ahi Evran vakfının da kanunlaşması için çalışıyoruz. Bunun için Gümrük Ticaret Bakanlığımızla sürekli irtibat halindeyiz. Bizlere bu konuda sürekli destek veriyorlar. Sizlerde her zaman bizim arkamızdasınız. Esnaf ve Sanatkarlar Odamız, TESK, TESKOMB, milletvekillerimiz ve valiliğimizle birlikte uyum içerisinde bu şehir için çalışıyoruz. Seçilmişlerin ve atanmışların birlikte çalışması çok önemli. Kırşehir’in güzelliklerini ön plana çıkarmak, Kırşehir’in menfaatleri için çalışmak bizlerin görevi. İnsanlar bizlere güvendi ve bizlerde o güveni boşa çıkarmamak için sizlerle uyum içerisinde çalışıyoruz. Her şey Kırşehir için, Kırşehir’in menfaatleri için. Bizim birlik ve beraberliğimiz çok önemli. Ahilik çünkü Kırşehir’in bir değeri. Bizler Ahiliği nasıl anlatırsak diğer şehirler de bizlerden örnek alacaklar.

Ahiliğin sosyal, kültürel ve ekonomik hayatı nasıl düzenlediği çok önemli. Bunları doğru bir şekilde işlemek de bizim görevimiz. Cuma günü Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Kırşehir’e geliyor. Onu en güzel şekilde ağırlamak ve Kırşehir’i en güzel şekilde anlatmak bizim için çok önemli. Bu konuda hep birlikte hareket ederek Cumhurbaşkanımız ı en güzel şekilde ağırlamalıyız. “ dedi.

Ziyarette; Bahamettin Öztürk de Ahilik Haftası Kutlamalarının Kırşehir’e ve tüm ülkeye hayırlı olmasını dileyerek; birlik ve beraberlik mesajı verdi. Ziyaret sonunda karşılıklı hediyeler verildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN