Başkan Ekicioğlu’ndan Gazetemize Ziyaret

4 Ocak 2022
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
9264 defa okundu.
Başkan Ekicioğlu’ndan Gazetemize Ziyaret

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Gazetemiz Yönetim Kurulu ve Kırşehir Basın Konseyi Başkanı Sait Yanık’ı ziyaret etti.
Başkan Ekicioğlu, CHP İl Başkanı Baran Genç ve Başkan Yardımcısı Osman Uçar’la birlikte, Sait Yanık’a gerçekleştirdiği ziyarette gündeme ilişkin görüş alış verişinde bulundu.
Yanık’ı ziyaret eden başkan Ekicioğlu, Millet İttifakı olarak ülkenin ve şehrin sorunlarına hakim olduklarını ve planlı-projeli bir şekilde çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti.
Başkan Ekicioğlu, “Kırşehir Belediyesi olarak yerel basınımızla diyalog kurmanın ve istişare etmenin önemine inanıyoruz. Meslek etik ilkeleri doğrultusunda gazetecilik mesleğini icra edenlerin bir şehrin gelişimine ve demokrasisine sayısız katkıları olacaktır kuşkusuz.
Yaşanan siyasi gelişmeler ve ülkenin içinde bulunduğu ekonomik çıkmaz da hem partilerimiz hem de belediyelerimizin bugün seçim olacakmış gibi vatandaşın yanında ve çözüm odaklı çalışanlar yapmasını gerektiriyor. Biz de bu bağlamda Kırşehirli hemşehrilerimizin huzur ve refahı için sahadayız ve çalışmalarımız aralıksız sürüyor.
Ekonomik alanda yaşanan gelişmeler de göstermiştir ki istihdama ve üretime yönelik çalışmalar yapmadan ve projeler üretmeden halkımızın refaha kavuşması çok zordur. Biz, Kırşehir Belediyesi olarak önümüze koyduğumuz projelerle şehrimizin önünü açmaya çalışıyoruz.

Amacız Kırşehir’in gelişimi ve halkımızın her alanda rahatlamasıdır; bu noktada olumlu bir şekilde yapılan yapıcı eleştirilere de açığız. Meslek etik ilkeleri çerçevesinde ilimizin demokrasisine katkı sunan tüm gazete ve gazetecilerle de bu bağlamda istişarede bulunmaya devam edeceğiz.” dedi.
Gazetemiz Yönetim Kurulu Başkanı Sait Yanık ise Ekicioğlu ve beraberindekilere nazik ziyaretinden dolayı teşekkür ederek yerel basın olarak Kırşehir Belediyesinin yanında olduğunu ifade etti.
Sait Yanık’ın Başkan Ekicioğlu’na yönelttiği sorular;
Kasım 2019 yılında Belediye Meclisinden geçen Basın Müzesi çalışmaları ne durumda?
Selahattin Ekicoğlu:”İhale birim fiyatlarının artmasından dolayı yeni bir ihale düzenleyerek çalışmaları en kısa sürede tamamlayacağız.”
Sait Yanık: Medya çalışanlarına vereceğiniz çalışma odası ne zaman teslim edilecek?
Selahattin Ekicioğlu: “Projelerimizin tamamlanmasının ardından Ahi Evran külliyesinde gazetecilere çalışma ve dinlenme odasını teslim edeceğiz”
Sait Yanık: 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ile ilgili bir programınız var mı?
Selahattin Ekicioğlu:”Emekçi kardeşlerimiz için Pazartesi günü Ağalar Konağında Sabah 09:45’de kahvaltı programı düzenleyeceğiz.”

Gerçekleşen ziyaret hatıra fotoğrafı çekimi ile son buldu.

İlknur Öncü

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN