BAŞKAN EKİCİOĞLU; “BEZ PARASINA BİLE KIYAMIYORUZ”

2 Ağustos 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
BAŞKAN EKİCİOĞLU; “BEZ PARASINA BİLE KIYAMIYORUZ”

 BAŞKAN EKİCİOĞLU; “BEZ PARASINA BİLE KIYAMIYORUZ”

31 Mart 2019’da AK Parti’den Kırşehir Belediyesini devralan Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, seçimi kazandıktan bu yana yaptığı çalışmaların bilgisini verdi.

    

“LİYAKATLİ BİR YÖNETİM ANLAYIŞI İLE KIRŞEHİR’İ HEP BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ”

Her şeyi iyi güzel yapıp, işi layıkıyla yerine getirmek istiyorum diyen Belediye Başkanı Ekicioğlu, “Gergin olan Kırşehir, rahatlatıldı. Ben yapılan işe bakıyorum. Liyakatli bir yönetim anlayışı ile Kırşehir’i hep birlikte yöneteceğiz. Kendi içinde yetişmiş insan kalitesi ile kurumsal bir altyapının da oluşmasına katkı sunacağız. Kendi imkânlarımızı kullanarak şehre ve insanımıza faydalı olacağız” dedi.

“BELEDİYENİN BORÇ TABLOSUNU HER AY ASALIM DEDİK AMA BEZ PARASINA BİLE KIYAMADIK”

Belediyeye geldiğimiz de bir aylık süreçte belediyenin hesaplarına baktığımızda malum tabloyu ortaya çıkardık diyen Başkan Ekicioğlu,

“Bazı arkadaşlar buna gerek var mıydı dedi ama gerekliydi. Biz her zaman dediğimiz gibi şeffaf olacağız dedik ve şeffaf bir şekilde bunu yaptık. Her ay asalım dedik ama ben çok sıkı birisiyim, bez parasına bile kıyamadım.”

“ÖNCE İŞİMİZE ODAKLANIYORUZ LÜKSE VE MAKAMA ODAKLI ÇALIŞMIYORUZ”

105 günlük bir süreçte 21 bin 500 lira açık veren Belediyeyi Bir milyon 500 lira artı veren bir belediye haline getirdik diyen Başkan Ekicioğlu;

“Bu borcu ve mali disiplini sağladıktan sonra belediye nasıl iş yapacak nasıl işleyecek diyen düşünceyi kırdık. Bu bakış açısını tersine çevirdik. Ciddi bir tasarruf. Türkiye genelinde herkesin dikkatle izlediği nasıl yapıyor diye siyasilerin sorduğu bir tasarrufu yapıyoruz. Özellikle iktidar partisinden de bu sorular geldi ve meslek sırrı olduğunu söyledim. Yatırımla falan alakası yok, arsa falan da satmadık. Belediye Başkan yardımcımız Osman bey hafta sonu kendi arabasına biniyor. Başar Hocam arabasını kendi sürüyor. Önce işimize odaklanıyoruz. Lükse ve makama odaklı çalışmıyoruz biz. Biz işimizi yapıp sonrada kamuoyunun takdirine sunmakla mükellefiz”

“EKSİĞİMİZ TABİKİ VAR AMA BUNU DAHA NASIL İYİ HALE GETİRİRİZ DİYE ÇALIŞIYORUZ”

Seçim döneminde 500 tane İŞKUR aracılığı ile eleman alınmış. Bunun 350 hatta daha fazlası çıktı. Herkes diyor ki sokaklar temizlenmiyor. Ama demek ki verimli, değillermiş. Daha düzene girecek her şey. Eksiğimiz tabiki var ama bunu daha nasıl iyi hale getiririz diye çalışıyoruz. 350 kişi çıkmasının dışında ben ciddi bir sıkıntı görmedim. İktidar olmazsa maaş ödeyemezsiniz, hizmet verilmez deniliyordu. Biz gelir gelmez sosyal denge sözleşmesini imzaladık. Asgari ücreti Cumhuriyet Halk Partisinin ve İYİ Partinin politikalarına endeksli 200 lira daha fazla işçilerimize verdik. Memurlarımıza her ay bütçelerine ciddi katkı sağladık. Kusura bakmasınlar ama bu arkadaşlarımızdan da verimlilik istemekte bizim hakkımız. Verimli insanlarla çalışırsak daha verim sağlamış oluruz.”

“ŞEHRİN TRAFİK SORUNUNU YILLARDIR BOŞ DURAN ARSALARI PARK YAPARAK ÇÖZÜM ÜRETİYORUZ”

“Kendi imkânlarımızla parklar yapıyoruz. Müteahhitte vermiyoruz. Geçici de olsa şehrin boş alanlarını ve boş arsaları geçici de olsa toplumun kullanabileceği alana çeviriyoruz. Boş duran alanları anında kısa vadede çözüme kavuşturuyoruz. Hiç birini de müteahhitte vermiyoruz kendi imkânlarımızla yapıyoruz.

“MALİ DİSİPLİNİ SAĞLAYINCA İLLER BANKASI ÖNÜNDE PARA BEKLEMEKTENSE, KENDİ İMKÂNLARIMIZLA YAPMAYA BAŞLADIK”

Başkan Ekicioğlu, “Şehir içi ulaşım durağının olduğu yer için İller Bankasından beş Milyon 500 bin liralık kredi kullanılmış. iller bankası projenin tamamlanması için kredi vermesi gerekirken, iller bankasına gittiğimiz de sizin durumunuz iyi göstermiyor, kredi limitiniz dolu veremeyiz denildi. İller bankası genel kuruluna gittiğimizde genel müdür ve yardımcıları ile görüştük teşekkür ettik. Müteahhitle sözleşmenin fesih edilmesi için mahkemeye gidildi.  Şimdi kendi imkânlarımız ile yaptırıyoruz.  Dolmuşların gecikmesi ondan. Mali disiplini sağlayınca iller bankası önünde para beklemektense, kendi imkanlarımızla yapmaya başladık.”

“ŞEHİRİÇİ ULAŞIM SİSTEMİ AYLIK BİN 200 LİRA ZARAR EDİYORDU, ŞUANDA BAŞA BAŞ GELİYOR VE HİÇ ZARAR ETMİYORUZ, TOPLUMDA GAYET MEMNUN”

“Şuanda 65 yaş ve üstü, şehit ve gazi ailelerine ücretsiz olmak üzere ulaşım hizmeti zarar etmeyen bir işletme haline geldi. Giderleri sabitledik.”

“SON GÜNLERDE DEVLET ELİYLE KOOPERATİF KURMA ÇABALARI VAR”

Kooperatifçilik üzerine ciddi adımlar attık diyen Başkan Ekicioğlu,

“2000 yılına kadar kendi kendine yeten bir ülke 2000 yılından sonra Tarımsal ürünleri ithal eden bir ülke haline gelen ülkeyi biz tekrar kendi kendine yeten bir ülke haline getirmek istiyoruz. Özellikle son günlerde devlet eliyle kooperatif kurma çabaları var” diye konuştu.

“KIRŞEHİR BELEDİYESPOR  2. LİGİN EN İYİ TAKIMLARINDAN BİRİ”

“2. lige çıktık. Göreve geldiğimizde sağ olsun eski yönetim 2. Lige çıkan bir takım teslim etti. Bizde takımı hiçbir zaman yalnız bırakmadık. Takım şuanda 2. Ligin en iyi takımlarından biri. Kamu oyunda başkan değişimleri ile gündem de olan bir futbol takımımız var. Aslında değişimler yönetimler arası oldu. Yönetenler, başarıyı şehir adına isteyen kişiler. Herhangi bir problem söz konusu değil, Kırşehir Belediyespor takımını şehrin de vereceği destekle birlikte hep birlikte yöneteceğiz.”

KIRŞEHİR’DE BİZ 4 AYDA ŞUNU YAPTIK;

“Kardeşliği, dostluğu ve barışı sağladık. Gerilim olan şehri rahatlattık. En önemli kazanım bu oldu. kucaklayıcı olmak zorundaydık ve bunu sağladık. Buda bizim için en önemli vazifelerimizden biri olarak görüyordum ve bunu da başardık. Biz hiçbir zaman siyaset gözetmiyoruz. Başka kurumlardan yetişmiş insan 2 dakika da transfer ederiz ama biz belediyenin içinde kendi imkânlarımızla bir şeyler olsun istedik. İnsan kaynağında sıkıntı var”

2017 YILI BORCU İLE 2018 YILI BORÇLARI DA ÖDENMEYE BAŞLANDI

Kırşehir Belediyesini devraldıktan sonra tasarruf tedbirlerinin ciddi oranda borçları ödemeye katkı sunduğunu anlatan Belediye Başkanı Ekicioğlu, açıklamasında;

“Yüzde 40 oranında tasarruf sağlandı. Sağlanan tasarrufla birlikte gelirlerde artmaya başladı. Elimizde sihirli değnek yok. Hiçbirşeye muhtaç değiliz, çok çalışacağız. Hiçbir şeyin arkasına sığınıp çalışmamazlık yapmadık. Şehri katılımcı bir anlayışla yöneteceğiz. Sabırlı olmak gerekir, bizler inançlı bir şekilde yola çıktık pes de etmeyeceğiz. Kırşehirliler destek sunacak bizlerde onlara hizmet etme gayretinde olacağız.”

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com