Başkan Bahçeci’den yeni Eğitim-Öğretim yılı mesajı

15 Eylül 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
328 defa okundu.

FOTO

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci 2014-2015 eğitim-öğretim yılının başlaması dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

 

Kaliteli ve iyi bir eğitimin gelecek yarınlar için önemine değinen Başkan Bahçeci, mesajında şunları kaydetti: ”Eğitim;  sosyal ve kültürel gelişimin alt yapısını hazırlayan ve geleceğin temellerini atan önemli bir kavramdır. İnsan hayatında aileden sonra en önemli basamak olan okul; bireyleri hayata hazırlayan, kültürel ve sosyal yönden gelişimini sağlayan ve öğrencilerin geleceğe yönelik hedeflerine ulaşmasını sağlayan eğitim yuvalarıdır.

Hepimizin eğitim konusundaki düşüncesi Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vurguladığı gibi ‘fikri hür vicdanı hür, irfanı hür nesiller’ yetiştirmektir. Bu nedenle;  Ulu Önder Atatürk’ün gösterdiği yolda ilerleyerek, çağdaş ülkeler arasında yerimizi alabilmemiz için, bilgi üretebilen ve değerlendirebilen, araştırma ve sorgulama yeteneğine sahip, bilimsel gelişmeleri takip eden öğrenciler yetiştirmek ve verdiğimiz eğitim-öğretimin kalitesini artırmak zorundayız. Değerli Öğretmenlerimizin amacı, nesillere çağın gerektirdiği bilgi donanımını kazandırıp onları içinde bulundukları çağı anlayıp yorumlayabilecek bilgi düzeyine ulaştırmaktır. Değerli velilerimizin okullarımızla sürekli iletişim ve işbirliği içinde olarak öğrenci-öğretmen-okul yönetimi ve veli arasında kurulacak sağlıklı bir iletişim öğrencilerinizin başarılarını arttıracaktır. Sevgili Öğrenciler; sizler bizim geleceğimizsiniz. En büyük amacımız okuyan,  araştıran, sorgulayan, sonuç alabilen, ülkesini, bayrağını, tarihini seven birer insan olarak yetişmenizdir. Bunun için çok çalışmalı, çok gayret etmelisiniz.

 

Eğitim konusunda; öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin her zaman yanlarında olduğumuzu dile getirirken, Kırşehir Belediyesi olarak eğitim-öğretime verdiğimiz destek ve uygulamaya koyduğumuz projelerle hayata geçiriyoruz. 2014-2015 eğitim-öğretim yılının ilimize, ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diler; öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin başarılarla dolu bir yıl geçirilmesini temenni ederim.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN