BAŞKAN BAHÇECİ’DEN 19 MAYIS MESAJI

17 Mayıs 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
339 defa okundu.
BAŞKAN BAHÇECİ’DEN 19 MAYIS MESAJI

Bahçeci'den Kadir Gecesi mesajı            Başkan Bahçeci 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Nedeni İle Bir Mesaj Yayınladı

Başkan Bahçeci, yayınladığı mesajında şunları kaydetti:” Bundan 97 yıl önce her köşesi düşmanlar tarafından işgal edilmiş kutsal vatan topraklarını kurtarmak için yola çıkan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’dan Anadolu’ya ayak basmıştır. Orduları dağıtılmış toprakları paylaşılmış ve kurtulmak için çareler arayan Türk Milleti, Samsun’dan parlayan bu ışık etrafında toplanmıştır.

Başlatılan Milli Mücadele ile binlerce şehit verilerek kazanılan zaferler sonucunda, var olduğu günden beri esaret nedir bilmeyen yüce milletimiz bağımsızlığına, Milli Egemenliğe ve Cumhuriyete kavuşmuştur. Milletimizin kendi küllerinden yeniden doğuşunun sembolü olan bu tarihten sonra, bağımsızlık mücadelesi vatan topraklarının her köşesine dalga dalga yayılmıştır.

Tarihimizin akışını değiştiren bu olaydan sonra milletimiz kenetlenerek eşsiz vatanseverlik ve kahramanlık destanı olan Milli Mücadeleyi büyük bir azim ve kararlılıkla sürdürmüştür. Böylesine büyük anlamlar taşıyan 19 Mayıs, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlerimize verdiği değerin ve Cumhuriyetin onların omuzlarında yükseleceğine olan inancının ifadesidir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere vatanımızın bağımsızlığı ve bütünlüğü uğruna canlarını veren şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Bu güne anlam katan gençlerimiz başta olmak üzere tüm halkımızın ve gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı en iyi dileklerimle kutluyor, hepinize saygılar sunuyorum.” dedi.

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN