BAŞKAN BAHÇECİ; YATIRIMLARI YERİNDE İNCELEDİ…

16 Temmuz 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
248 defa okundu.
BAŞKAN BAHÇECİ; YATIRIMLARI YERİNDE İNCELEDİ…

14.07.2016 Belediye Meclis Üyeleri İle  Tabiat Parkı İnceleme (5)Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci: “İlerleyen Projeksiyonda Mutlaka Çuğun Barajını Kırşehir İçme Suyu İçin Çalışmalara Başlayacağız”

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, belediye meclis üyeleriyle birlikte  Ana İshale hattı, Aşıkpaşa Tabiat parkı, Kümbet altı sert zemin çalışması, Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi, Güzler Evcil Hayvan Parkı ve piknik alanı çalışmalarını yerinde inceledi.  Meclis üyelerine yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Başkan Bahçeci göreve geldikleri ilk andan itibaren günü kurtaran projeler peşinde koşmadıklarını belirterek her zaman kalıcı ve vatandaşların yaşamını kolaylaştıracak yatırımlara imza attıklarını vurguladı.  Şehrimizde kalıcı, iz bırakacak yatırımlar yapıyoruz. Uzun vadede hedefimiz kaliteli ve konforlu bir kent yapmak. Bu yolda ilerlemeye devam edeceğiz.”dedi

KIRŞEHİR 2045 YILINA KADAR SU İHTİYACINI KARŞILAMASI ÖN GÖRÜLÜYOR

Ana İshale Hattı çalışmaları hakkında bilgiler veren Başkan Bahçeci : “Ana ishale hattı ve içme suyu projesi bizim içinde önemli bir proje. Çünkü Kırşehir’in geleceği açısından temiz su kaynaklarının ulaşması açısından, su kaynaklarının korumak açısından son derece önemli bir proje. Böyle büyük projelerin kısa sürede yapılması Türkiye açısından örnek teşkil edecek.  Kırşehir’de en büyük problemlerden biri de kireçtir. Ciltlerimize kuruluk yapıyor.Buna sağlık açısından baktığımızda bir sıkıntı yok, sağlık değerlerinin içerisinde. Suların kireçli oplmasından dolayı Bakanımızın Kırşehir’e ziyaretinde kireç arıtma tesisi yapılması için talimat verdi. Projemiz bu sene bitecek. Kırşehir 2045 yılına kadar su ihtiyacını karşılaması ön görülüyor. Tabiatın ne yapacağı belli değil bu 2045 de olabilir beklide 2055 yılına kadar da karşılayabilir. 2035’de inebilir. İlerleyen projeksiyonda mutlaka çuğun barajını Kırşehir içme suyu için bundan sonraki aşama olarak çalışmalarına başlayacağız. Çuğun barajının yapılmasının amacı da Kırşehir’in içme suyunu karşılaması için. Bu çalışma bittiğinde en büyük kazanımların bir tanesi şuan ki ana ishale hattımız Ankara-Kayseri karayolunun altından gidiyor. Türkiye’nin her hangi bir yerinde yok bu saatli bomba gibi Allah korusun bu bir patlasa akibeti çok kötü olur. Kayıp kaçak çok oluyor. Bu proje bittiğinde Ankara-Kayseri hattında bulunan  ana borular boşa çıkacak. ” ifadelerini kullandı.

AŞIKPAŞA TABİAT PARKI KIRŞEHİR’İMİZ İÇİN GÜZEL BİR PROJE OLDU

Meclis üyeleri birlikte bitmek üzere olan Aşıkpaşa Tabiat parkını gezip çalışmalar hakkında bilgiler veren Başkan Bahçeci: “Parkımızın şu an temizlik işleri kaldı. Parkımızda basket sahamız, teniz kortumuz spor ünitelerimizin içinde mevcut.Sporcular için soyunma odaları, duş alabilecekleri yerler var. Alan içinde çeşmeler ve tuvaletler var. Ahşaptan yapılmış satış üniteleri var. Büfe, Cafeterya, Çim sahası var. Alan içerisinde Kır lokantası, yollar ve ayrıca patikalar var.Piknikçiler için kamelyalar ve mangal yerleri var. Parkımız insanlar spor yapabileceği, piknik yapabileceği bir alan olacak ve parkımızda at binicilik alanı yapılması planlanıyor. Bunun projesi için bakanlıkla görüşmeler yapıldı pürüzler giderildikten sonra bu senenin sonunda yapılacak. Parkımız toplam 1.300 dönümden oluşmaktadır. Park alanına 600 dönüm kullanıldı ve bir ay içinde bitirmeyi planlıyoruz. Parkın işi bitikten sonra bakanlık parkı bize devir edecek. Bizim içinde burası ayrı bir yer olacak içerisinde temizlikçisini, güvenlikçisini, bahçıvanını koyacağız. Parka girişler kontrollü olacak eğer kontrollü giriş yapmassak burası kontrolü mümkün hale gelmez. Vatandaşlarımız burada akşam üstü geldiğinde de pikniğini yapacak. Kırşehir’imiz için güzel bir proje oldu. Bakanlığımıza teşekkür ediyoruz.

Neşet Ertaş Kültür Merkezi Kırşehir’de yapılan prestij olarak en büyük kamu binası

İnşaatı son hızla devam eden Neşet ertaş Kültür Merkezi hakkıındaq Meclis üyelerine bilgi veren Bahçeci Kültür merkezimiz son derece güzel son sistem malzemeler kullanılarak yapılmaktadır. Eylül ayı içerisinde bitereceğiz. Kırşehir’in bütün toplantıları artık burada yapılacak. Büyük salonumuzda 2 tane giriş ve çıkışımız var. Yangın çıkışı ile birlikte 3 tane giriş çıkışımız olacak. Engelliler için giriş yaptık. Kültür Sanat Merkezimizde 500 kişilik yemek salonumuzda mevcut olacak. Şehrimizde Kültür ve sanatla uğraşan sivil toplum örgütlerine ofisler vereceğiz.  Bu örgütlerden kira , yakıt, elektrik gibi giderler almayacağız onlar yaşasın ve ayakta kalsın. Kültür ve Sosyal Müdürlüğümüz de buraya

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN