Başkan Bahçeci Huzur Evi sakinleri ile kahvaltıda buluştu

16 Ekim 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
482 defa okundu.

“Sizlerin yüzünün gülmesi, sizlerin mutlu olması bizi yakından ilgilendiriyor.”

Başkan Bahçeci kahvaltı programında yaptığı konuşmada “Bu programı size Kurban Bayramı ziyaretinde planlamıştık.

Kent park’ta birlikte bir kahvaltı yapalım demiştik.

Ben size Kent parkı gördünüz mü diye sormuştum.

Bir kısım büyüklerimiz Kent Park’ı görmediğini söylemişti onun üzerine hem kahvaltı yapalım, hem de sizleri de Kent Park’ta arkadaşlarımız gezdirsin burayı size tanıtsın istedik.

Çünkü burası bizim, Kırşehir’imizin göz bebeği, hepimizin gurur kaynağı Türkiye’de kendi sınıfında örnek gösterilen projelerden bir tane oldu Kent Park projesi bizim istediğimiz taktirde neler başarabildiğimizin ispatı.

Kırşehir’li olanlar var aranızda, Kırşehir’den bir şey olmaz, Kırşehir’den gitmek lazım, Kırşehir’den hiçbir şey olmaz diye bir kanaat olmuştu eskiden.

Ama bugün bu eserlerle Kırşehir’in aslında istediğinde neler yapabileceğini, başarabileceğini hem kendimize, öncelikli hem halkımıza ispatlamış oluyoruz ve gençlerimize de ispatlamış oluyoruz. Cumhuriyet döneminin en büyük problemlerinden bir tanesi nedir, öz güven eksikliği . Kent Park olsun, Ahi Evran Külliyesi, gerek Cacabey Meydanı olsun parklar, yollar yaptığımız eserler bizim çalıştığımızdan, samimi olduğumuzdan, dürüst olduğumuzdan birbirimizle didişmediğimizden, dedikodu, fitne, fesat peşinden koşmadığımızdan sadece samimi bir şekilde çalıştığımızdan neler yapabileceğimizin göstergesidir.

O açıdan Kent Park psikolojik açıdan bir kırım noktası idi. Yazın Kent Park hareketli idi .Gurbetçilerimiz ve il dışından gelenler oldu.

Geldiklerinde Kent Parkı görenler şaşırdılar. Gurbetçiler Kırşehir’e geldikleri zaman kalmak istemezlerdi.

Yazın tozundan oturacak yeri yok, park yok, yolu yok ve Kırşehir’de 3-5 gün kalıp hemen terk ederlerdi.

Şimdi geldiklerinde ise Kırşehir’den ayrılmak istemiyorlar.

Şehrimizin daha güzelleşmesi, şehrin geleceği açısından çok önemli tabi.

Bizim bir hedefimiz var.

Kırşehir’i Türkiye’nin en güzel illerinden biri yapmak, bu güzellik fiziki güzellikle olmuyor yani içinde yaşayan insanlar mutlu değilse istediğiniz kadar binalar yapın, parklar yapın, yollar yapın bunun bir kıymeti yok Avrupa ülkelerinde bunu çok görüyoruz.

Avrupa ülkelerine gidiyoruz her şeylerini bitirmişler, medeniyetlerini tamamlamışlar ama insanlar mutlu değil.

Bunun bir kıymeti yok.

Bizim için başarı şehrin güzelliği içinde yaşayan insanların mutluluğu ile ölçülür. İnsanların yüzünün gülmesi, sizlerinde yüzünün gülmesi, sizlerinde mutlu olması bizi son derece yakından ilgilendiriyor. Bir insan ne iş yapıyorsa en güzel şekilde yapmalı, mutlu olarak yapmalı ona eziyetse yaptığı iş o işten hayır gelmiyor.

Büyüklerinin hayır duasını almak gençler için çok önemli, devletimiz içinde hayır duası sizler için önemli.

Bir devlet yaşlısına bakamıyorsa, engellisine, özürlüsüne bakamıyorsa, yardıma muhtaç insanlarına bakamıyorsa, fakirini, fukarasını doyuramıyorsa, zor durumda olan kadınların sığınacağı bir yer yoksa o devlet yine gelişmiş olmaz.

Türkiye öyle bir noktaya geldi ki, bu saydıklarımızın hepsi Türkiye’mizde var.

Milletin malına zarar vermeye, esnafın dükkanı yağmalamaya, kamu mallarını yakıp yıkmaya okul binalarını yıkmaya kalkarsanız devlet de bu olaylara dur diyemezse devletinde aciziyeti ortaya çıkıyor. Olayları yapanları devletimiz en ağır cezayı verecek.

Ülkemizde yıllardır terör sorunu var, Cumhurbaşkanımızın başlattığı kardeşlik projesi var bunu bozmak istiyorlar.

Buna zarar vermek istiyorlar.

Türkiye bu meseleyi hallettiğinde Allah’ın izniyle Türkiye’nin önünde hiçbir engel kalmayacak.

Allah’ın izniyle bu millet, bu ferasete sahip Türkü ile Kürdü ile bu meseleyi çözecek bizde inşallah daha güçlü bir ülke olacağız.

Sizlerin hayır dualarını istiyoruz.” dedi

Huzurevi sakinleri ile toplu fotoğrafın çekilmesinin ardından program sona erdi

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN