BAŞKAN BAHÇECİ;“ ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZIN HER ZAMAN YANINDAYIZ”

10 Mayıs 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
262 defa okundu.
BAŞKAN BAHÇECİ;“ ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZIN HER ZAMAN YANINDAYIZ”

10                Kırşehir Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Servet Avkapan ve Dernek Üyeleri Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’yi Ziyaret Etti

10-16 Mayıs Engelliler Haftası sebebiyle, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Baykara, Kırşehir Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Servet Avkapan ve dernek üyeleri Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’yi makamında ziyaret etti.

Başkanlık Makamında gerçekleştirilen ziyarette dernek üyelerinden Rukiye Kardaş Başkanlık koltuğuna bir süre oturarak temsili Belediye Başkanlığı yaptı ve ziyarete gelen ekibin Belediye Başkanı olarak isteklerini dinleyerek yerine getirilmesi konusunda ilgililerine talimat verdi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci; “Engelliler haftanızı kutluyorum. Engellilerimize, çocuklarımıza, gençlerimize yapılan her türlü destek onların moralini yükseltecek, onları topluma daha fazla katkı sağlamasını sağlayacak, toplumla iç içe olacak becerilerini geliştirerek hayatlarını kolaylaştıracaktır. Bu yüzden engelli vatandaşlarımız, çocuklarımız ve gençlerimiz için bu tarz iler yapmak bütün kurum v kuruluşların görevidir.  Özellikle onlarla ilgilenmek her vatandaşın görevidir. Biz de belediye olarak engellilerimizle samimi bir diyalog kurmaya, onlarla ilgilenmeye elimizden geldiğince de sorunlarını çözmeye gayret ediyoruz. Valiliğimiz, Bakanlığımız, tüm kurumlar bu konuda hem iş birliği  hem de güç birliği içerisindedir. Bu bizi son derece mutlu ediyor. Sonuçta hepimiz engelli olabiliriz. Hepimizin çocuğu engelli olabilir bunun garantisi hiç kimse için yok. Rabbim herkese bir tarafı fazla verirken, bir tarafı eksik verebiliyor. Bu bazen bedensel oluyor bazen de başka türlü oluyor ama önemli olan bununla barışık olmak gerekiyor. Kendini geliştirebilmek, engellilerimizin çok sosyal faaliyetin içerisinde olması, olayların içerisinde olması beni son derece mutlu ediyor. Bundan dolayı ailelerine çok teşekkür ediyorum. Aileler çocukları ile gerçekten ilgileniyorlar. Engelliler haftası sadece hafta olarak sınırlı kalmamalıdır. Bu hafta vesilesi ile engelli arkadaşlarımızın sorunlara daha dikkat çekmek,  sosyal faaliyetlerle farkındalık oluşturmak fırsatını da bulmuş oluyoruz. Bu haftalar da doğru idrak etmek, doğru kutlamak organizasyonlar yapmak son derece önemlidir. Kırşehir Belediyesi olarak engelli vatandaşlarımızın her zaman yanındayız.” diye konuştu.

Ziyarette tüm engelliler adına konuşan Kırşehir Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Servet Avkapan Başkan Bahçeci’ye teşekkür ederek, “Engelli vatandaşlarımızın rahat bir yaşam sürmeleri için Belediye Başkanımız, her zaman önemli projeleri hayata geçiriyor. Başkanımıza ne kadar teşekkür etsek azdır. Hayatımızı kolaylaştırarak bize tüm imkânları sağlayan Belediye Başkanımız Yaşar Bahçeci’ye tüm engelli arkadaşlarım adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN