BAŞKAN BAHÇECİ; BANKA EVLERİ ŞEHRİMİZİN ÖZELLİKLERİNİ YANSITAN ÇOK İYİ BİR PROJE OLACAK

20 Nisan 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
162 defa okundu.
BAŞKAN BAHÇECİ; BANKA EVLERİ  ŞEHRİMİZİN ÖZELLİKLERİNİ YANSITAN ÇOK İYİ BİR PROJE OLACAK

DCIM100MEDIA

2,5 Hektar Arazi Üzerine Yapılacak ve 1 Etap Olarak Yapılacak Banka Evleri Kentsel Dönüşüm Projesi Toplam 300 Konut ve 15 Dükkândan Oluşacak.

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci;“Banka evlerinin yerine yapılacak kentsel Dönüşüm projesinde son aşamaya gelindi.”

Başkan Bahçeci yaptığı açıklamada “ Banka evlerindeki dönüşüm uzun zamandır üzerinde çalıştığımız bir proje. Banka evlerinde 185 tane konut var. Bu konutlar Kırşehir’in ilk yapılaşan apartmanlarından. Artık fiziken miadını tamamlamış. Birinci derece deprem bölgesiyiz. Bu konutların deprem güvenliği de son derece kötü durumda. Bunun için yaklaşık üç yıldır bir çalışma yürütüyoruz. TOKİ ile Belediye bir dönüşüm projesi kapsamında modern konutlar haline dönüştürelim istiyoruz. Çalışmalarımız bitti.  TOKİ Başkanının Kırşehir ziyaretlerinde son düzenlemeleri yaparak projemizi sunduk.  TOKİ ile beraber fizibilite çalışmasına başlayarak ön protokolünü yapıyoruz. Ön protokol yapıldıktan sonra fizibilite bitiyor, daire sahiplerine ne verilecek, isim isim çalışılıyor, o çalışma bittikten sonra daire sahiplerini çağırılacak muaf fakat eğer yüzde 80’î geçerse projeyi başlatıyoruz. Yüzde 80’in altında kalırsa projeden vaz geçiyoruz.  Ben inanıyorum ki herkes kabul edecektir. Vatandaş açısından son derece karlı kazançlı ve doğru bir iş olacak. Geçmişte Banka evlerini kentsel dönüşüm alanı ilan etmiştik. Birde burada Cumartesi Pazarı var. Cumartesi pazarı projesini de bu projeye dahil ediyoruz. Pazar bulunduğu yere yeni bir Pazar yeri yapacağız. Bu proje ile Kentsel dönüşüm alanı da genişleteceğiz. Bu arada kentsel dönüşüm alanının genişletilmesi ile ilgili meclis üyelerimizin de onayına ihtiyacımız var.

Banka evlerinin yerine yapılan kentsel dönüşüm projesinde son noktaya gelinmiş olup bittiğinde şehrimizin özelliklerini yansıtan çok iyi bir proje olacaktır” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN