BASINA SALDIRIYI KINIYORUZ

9 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
395 defa okundu.
BASINA SALDIRIYI KINIYORUZ

basına kınama

Kırşehir Gazeteciler, Televizyoncular, Radyocular Cemiyeti Başkanı Sait Yanık’tan basın emekçilerine yapılan saldırılara kınama geldi.

 

Kırşehir Gazeteciler, Televizyoncular, Radyocular Cemiyeti Başkanı Sait Yanık basın mensuplarına yapılan çirkin saldırıyı yayınladığı mesajıyla kınadı.

Kırşehir Gazeteciler, Televizyoncular, Radyocular Cemiyeti Başkanı Sait Yanık mesajında; “Türkiye’de basının demokrasinin vazgeçilmez bir parçası olduğunu anlayamayan siyasetçiler, medya kuruluşlarını ve gazetecileri düzenli olarak hedef göstermekte. İtibarsızlaştırmaya çalışmakta, sözlü ve fiziksel şiddeti tetiklemektedir. Bu anlayış nedeniyle her gece başka bir medya kuruluşunun kapısına baskınlar başlamıştır. Bu bağlamda Kırşehir’de zor şartlar altında görev yapan meslektaşımız olan Devletin Anadolu Ajansından Abdullah Yıldız’ın Fotoğraf makinesini ve kamerasını kıran, darp edenleri şiddet ve nefretle kınıyoruz. A.A. Muhabiri Abdullah Yıldız  08-09-2015 tarihinde yaşadıklarını şu şekilde özetlemiştir:

‘Kırşehir’de bir çok yeri yakıp yıkanlar, maalesef  bir gazetecinin fotoğraf makinesini de kırdılar. Devletin ajansında çalışan gazetecinin ekmek teknesinden ne istediniz? O kadar gözleri dönmüştü ki, fotoğraf makinesini vermesem linç edeceklerdi..’ dedi. Bizler zor koşullar altında kamu görevi yapmaktayız. Her bir makinemiz üç asgari maaşımız tutarındadır. Polisin güvenlik güçlerinin meslektaşlarımızı koruması gerekirdi. Maalesef burada da sınıfta kaldılar.” özdeyişinde bulundu.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN