“Basın ve Düşünceyi İfade Özgürlüğü Önündeki Engeller Kaldırılmalıdır”

23 Temmuz 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
287 defa okundu.
“Basın ve Düşünceyi İfade Özgürlüğü Önündeki Engeller Kaldırılmalıdır”

KIRGARAT-C Başkanı, Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Sait Yanık, 24 Temmuz Basın Bayramı ile ilgili şu açıklamalara yer verdi;

“Basın ve Düşünceyi İfade Özgürlüğü Önündeki Engeller Kaldırılmalıdır”

Kırşehir Gazeteciler Radyocular ve Televizyoncular Cemiyeti (KİRGARAT-C) Başkanı ve Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Sait Yanık, basında sansürün ilk kez kaldırılışının 110. yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Basın ve düşünceyi ifade özgürlüğü önündeki engeller kaldırılmalıdır” dedi. Yönetim Kurulu Başkanımızın yaptığı açıklamada,

“GÜNÜMÜZE KADAR GELEN ÖZGÜR HABERCİLİĞE KET VURMA ALIŞKANLIĞI DEVAM ETMİŞTİR

“1908’de II. Meşrutiyetin ilanıyla birlikte ağır baskı altında sindirilmiş ülkede özgürlük havası esmeye başlamış, gazeteciler ve matbaacılar sansür memurlarını binalarına sokmayarak fiilen sansürün kaldırılmasını sağlamışlardır. 24 Temmuz’lar bir süre Türkiye’de bayram olarak kutlanmış ancak 12 Mart muhtırasının ardından gazetecilere ve gazetelere konulan yasaklar nedeniyle bayram sözcüğü kaldırılmış günümüze kadar gelen özgür haberciliğe ket vurma alışkanlığı devam etmiştir”

24 TEMMUZ SANSÜRÜN İLK KEZ KALDIRILIŞININ 110. YILDÖNÜMÜ

“Kırşehir Gazeteciler Radyocular ve Televizyoncular Cemiyeti olarak gazetecilerin ve gazetelerin çalışma koşullarının kamuoyunun haber alma bilgi edinme hakkı çerçevesinde iyileştirilmesi en büyük dileğimizdir. 24 Temmuz sansürün ilk kez kaldırılışının 110. yıldönümü dolayısıyla büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ünBasın hürriyetinden doğan mahsurların yegane izale (yok etme) vasıtası yine basın hürriyetidir” sözlerini anımsatmakta yarar görüyoruz.

“CEZAEVLERİNDE TUTUKLU GAZETECİLERİN ÖZGÜRLÜĞÜNE KAVUŞMALARINI BEKLİYORUZ”

Gelişmiş çağdaş ülkelerin arasında yer almanın ancak temel hak ve özgürlüklere sahip, birbiriyle barışık bir toplumla gerçekleşeceğini düşünüyoruz ve bu amaçla cezaevlerinde bulunan tutuklu gazetecilerin de özgürlüğüne kavuşmalarını bekliyoruz” dedi.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On