Basın Çalışanlarına Sunum Yapıldı

1 Mart 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
283 defa okundu.

thumbnail_RESİM (9)

 

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci Basın Mensuplarına Çalışmaları Hakkında Faaliyet Sunumu Yaptı

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci Kırşehir’e hizmet adına yaptığı projeleri Kırşehir’de yayın yapan ulusal ve yerel basın temsilcilerine anlattı.

Faaliyet sunumlarına her yıl şehrimizin her kesimindeki insanlara anlatmak için yapıyoruz diye kaydeden Başkan Bahçeci; “8 yıldır yaptığımız sunumlara bu yıl da devam ediyoruz. Çeşitli kademelere yaptığımız hizmetleri anlatacağız. Yaptığımız bu faaliyet sunum toplantıları bizler için çok önemli. Sizlerin fikirlerinize çok önem veriyoruz. Ortak akılla yapılan işlerin çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Sizlerin görüş ve önerilerini kaydediyoruz ve yapacağımız diğer işlerde uyguluyoruz. Sosyal, kültürel, çevre, trafik ve temizlik alanlarında Kırşehir’de büyük ve önemli adımlar attık. Biz Kırşehir’in makûs talihini değiştirdik. Yaptığımız dev projelerle Kırşehir artık geleceğine koşuyor.

KALDIRIM VE SERT ZEMİN ÇALIŞMASI

Toplam 1 Milyon 285 binmetre kare Bitümlü Sıcak Karışım Asfalt Yol Yapıldı diyen Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ; “2017 yılı içerisinde 210 bin ton sıcak asfalt yol yapılacaktır. Sıcak asfalt cadde ve sokaklarda asfalt çalışmalarında kullanılacaktır. Bununla birlikte kilit parke taşı çalışmalarına aralıksız devam etmekteyiz.

Şimdiye kadar cadde ve sokaklarda Toplam 1 Milyon 264 Bin M2 Kaldırım Ve Sert Zemin Çalışması Yapıldı. 2017 yılında 150 bin metre kare sert zemin ve kaldırım çalışmamız olacak. Bütün sokaklarda hemen hemen hepsinde çalışmalarımızın olduğunu görmeniz mümkündür. Özellikle bu yıl kaldırım ve asfalt çalışmalarını birlikte götürmeye çalışacağız.” dedi

KANALİZASYON HAT ÇALIŞMASI

Kanalizasyon hat çalışması kapsamında şimdiye kadar 166 bin 800 metre Kanalizasyon hattı yapıldı. 2017 yılı içerisinde de 6 bin metre kanalizasyon çalışması yapılacak.

YAĞMUR SUYU DRENAJ HATTI

82.500 metre Yağmur drenaj hattı çalışmaları yapıldı. 2017 yılı içerisinde 6 bin metre yağmur suyu drenaj hattı çalışması yapılacak

CADDE AĞAÇLANDIRMA ve PEYZAJ ÇALIŞMALARI

Şehrimiz caddelerinde Çınar, Şeker akçaağacı, Süs Eriği, Süs Kirazı, Kırmızı Çiçekli Akasya, Ihlamur, Kırmızı Huş, Bulut Ağacı, Mavi Servi, Çiçekli Akasya, Çınar Yapraklı Dut, Karaağaç, Dişbudaktan oluşan 14 Bin nitelikli ağaç cadde sokaklarımızla buluşturulmuştur. 2017 Yılında 2000 Bin Nitelikli Ağaç ve 25 Bin Adet Gül Dikimi Yapılacak.

KÜLTÜREL ve SOSYAL ETKİNLİKLER

2010 yılında 11 branşla başladığımız , şuanda 26 branşa çıktığımız ve şimdiye kadar

Yaz spor okullarından 25 Bin öğrencinin yararlandı.

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci: “Türk dili ve edebiyatının gelişimine büyük katkı sağlayan Aşık Paşa Adına düzenlenen Uluslararası Aşık Paşa Şiir Şöleni’ni, İlimizde bulunan tarihi eserlerin öğrencilerimize gezdirilerek tarih bilincinin pekiştirilmesi amacıyla 25 okuldan 2.500 öğrenciye program dahilinde tarihi mekanların tanıtımının yapıldığı Tarihe Yolculuk Projesi’ni geleneksel hale getirdik. 23 – 29 Mayıs 2016 tarihleri arasında Belediyemizin de yürütme kurulunda yer aldığı Ahilik Haftası çeşitli kültürel etkinliklerle kutlandı. Ahilik kültüründe sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın önemini vurgulamak amacıyla, her ayın ilk haftası Cuma günü geleneksel hale getirilen AHİ PİLAVI dağıtıldı. Ayrıca, yine 2016 yılında 23 branşta 12 Bin öğrencinin katıldığı yaz spor okulu, Geleneksel hale getirilen Sünnet Şöleni, ücretsiz Yazlık Sinema Şöleni ve 67 Yayınevi, 50 Yazar ve 50 Bin ziyaretçinin katıldığı Kitap Fuarı düzenlendi.” dedi.

GERİ DÖNÜŞÜM KAMPANYALARI

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci: “2010 Yılında Başlatılan Geri Dönüşüm Kampanyaları Ve Projeleri Kapsamında; Bugüne Kadar 16.400 Haneye Ulaşılmıştır.İl Genelinde Ulaşılan Konut Sayısı %35 Oranına Ulaşmıştır. 2017 Yılında %42, 2018 Yılında %50, 2019 Yılında %57, 2020 Yılında %68, Ulaştırılması planlanmıştır.” ifadelerini kullandı.

SOKAK HAYVANLARI REHABİLİTASYONU VE İLAÇLAMA ÇALIŞMALARI

Belediye Başkanı Bahçeci konuşmasının devamında: “2016 yılı içerisinde İhbarlar sonucunda ve vatandaşlar tarafından 2867 hayvan barınağa getirilmiştir.Bunlardan 405’sının Kısırlaştırılması yapıldı, 279 tanesi ise sahiplendirilmiştir. Belediyemizin halk sağlığı ve çevre sağlığı açısından yapmış olduğu en önemli çalışmalarından biri de yaz aylarında larva, uçkun, Karasinek, Sivrisinek haşere ve farelerle mücadelesidir. Hava şartlarına bağlı olarak Mart aylarında başlayan larva mücadelesi her yirmi bir günde bir yapılarak sivrisinek ve karasinek popülasyonunun belirli bir seviyede kalmasını sağlamaktadır.” dedi.

ARAÇ PARKIMIZI YENİLEDİK

Göreve geldiğimiz 2009 Nisanından bugüne kadar mevcut 64 araca ilave olarak 70 araç alınarak filomuzdaki araç sayısı 134’e ulaştırıldı diyen Bahçeci: “Halkımıza en iyi hizmeti ,kaliteli hizmet vermek için araç parkımızı yeniledik. Göreve geldiğimiz 2009 Nisanından bugüne kadar mevcut 64 araca ilave olarak 70 araç alınarak filomuzdaki araç sayısı 134’e ulaştırıldı.” dedi.

İŞLETMELER VE HALK EKMEK HİZMETİ

Halkımızın rahat bir ortamda daha kaliteli, sağlıklı, ekonomik yemek yiyebilmeleri ve sıcak bir sohbet ortamı bulabilmeleri için 2012 yılı içerisinde hizmete açtığımız Hılla Kafe restoran ‘ın yanı sıra Ağalar Konağı Kültür Evi, Tenis Kafe, Masal Parkı içerisinde açtığımız Kafe ve satış ofisi, Kent Park içerisinde açtığımız Çay Ocağı, Ahi Evran Külliyesi içerisinde açılan Ahi Kafe ile birlikte belediyemizin işletme sayısı 9’a yükselmiştir. Halk Ekmek Fabrikamızda günde ortalama 10,000 – 12,000 arası ekmek çıkartılarak il merkezinde 34 noktada bulunan büfelerde satılmakta, 2/5‘ si ise ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılmaktadır. Beğendik altı, Cacabey Meydanı altı ve Kapalı Pazar Yeri otoparkları ile şehrimizin otopark ihtiyacı karşılanmaktadır.

EĞİTİM YUVALARINA TAM DESTEK VERİYORUZ

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci eğitim hakkında yaptığı açıklamada: “2009 Yılından bu yana Park ve Bahçeler Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Okul v e camilerin ihtiyaçlarına göre sert zemin çalışmaları ve bitkilendirme çalışmaları yapılarak bahçelerine kamelyalar, banklar, piknik masaları, çöp kovaları, çocuk oyun alanları, fitness aletleri konulmuştur.2016 yılı sonuna kadar il merkezimizde bulunan 56 okul bahçesinin düzenlemesini yaptık.” ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, konuşmasının sonunda şu ifadelere yer verdi: “Şehri marka kent haline getirmek için tüm birimlerimizle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Seçimlerde halkımıza verdiğimiz sözlerin daha fazlasını yerine getiriyoruz. Bundan sonraki süreç içerisinde yine hizmet akışına devam edeceğiz. Hedefimiz görev süremizin bitimine kadar olan süreç içerisinde Kırşehir’in da Allah’ın izniyle girmeyeceğimiz sokak ve cadde kalmayacak.

Kırşehir Alt yapı çalışmalarımız hemen hemen bitti. Kanalizasyon çalışmalarımızda toplam 166.800 metre kanalizasyon çalışması yaptık. 2017 yılında ise 6 bin metre kanalizasyon çalışması yapılacaktır. % 77 olan kanalizasyon çalışmamız % 100’e ulaşmıştır. Medaş, Telekom,Jeotermal çalışmalarla Kırşehir’de ciddi anlamda alt yapı sorunu artık kalmadı. Cadde ve Sokaklarla ilgili yatığımız proje bittiğinde artık cadde ve sokaklarımız pırıl pırıl olacak.

Şehrimizin sorunlarını çözüme kavuşturduktan sonra şehrimizi Anadolu’nun en yaşanabilir şehri yapmak için her alanda proje ürettik. Yaptığımız her proje; şehrin değişen, gelişen, yenilenen yüzüne ayna tuttu. Ve Kırşehir artık Anadolu’nun parlayan yıldızı oldu.

Kırşehir’i geleceğe hazırlayacak yeni projelerimizle inşallah Kırşehir Türkiye’nin en güzel, en yaşanabilir şehirlerinden birisi olacak.”

BELEDİYE BASIN BÜROSU

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN