Başbakan Yıldırım Kırşehir’deydi

6 Mart 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
236 defa okundu.
Başbakan Yıldırım Kırşehir’deydi

thumbnail_KVF_3725

Başbakan Binali Yıldırım, Kırşehir’e Gelerek Bir Takım Ziyaretlerde Bulundu

 

Eşi Semiha Yıldırım ile birlikte Kırşehir’e gelen Başbakan Binali Yıldırım, Kırşehir programına Valilik ziyareti ile başladı. Başbakan Binali Yıldırım, buradaki ziyarette Vali Necati Şentürk’ten il hakkında brifing aldı.

Ziyaretinde Ahiler şehri, Anadolu bozkırının ortasında, yiğitler ve ozanlar şehri güzel Kırşehir’de bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Başbakan Binali Yıldırım, Kırşehir’e yapılacak yatırımların tüm hızıyla devam edeceğini söyledi.

Kırşehir ile aralarında gönül köprüleri kurduklarını belirten Başbakan Binali Yıldırım, “Bu ülkenin bahçesinde nice güller yetiştirdik. Milletin rızasıyla nice filizler yeşerdi. Bölünmüş yollar yaptığımız kadar kalpten kalbe de, gönülden gönüle de yollar yaptık. Kırşehir, yürüdüğümüz yolda bizim yârimiz oldu. Kırşehir ile aramızda gönül köprüleri kuruldu. Kırşehir bizim davamız oldu, bizim sevdamız oldu. Bu toğrağın bağrından çıkan Neşet Ertaş’ı ve bütün Kırşehirlileri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Biz 15 Temmuz’u milletçe yaşamış bir ülkeyiz. Bu aziz millet, çıktığı yoldan asla dönmedi, dönmez. O gece, FETÖ terör örgütü karşısında topyekün bir millet vardı. İkinci kurtuluş savaşını milletle kazandık. 248 şehidimiz ve 2194 gazimizin olduğu o karanlık gecenin sorumlusu hainler bütün bunların hesabını verecek. Şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şifalar diliyorum.” dedi.

Kırşehir’deki yatırımlara da değinen Başbakan Binali Yıldırım, sözlerini şöyle devam ettirdi:

“Kırşehir’e olan hizmetler artarak devam edecektir. Milletimizin desteği ile bütün zorlukların üstesinden geliriz. Bizler birer Ferhatız, dağları deler su getiririz, dağları aşar hizmetler getiririz. Türkiye, muhteşem Kırşehir’den yükselen gür seda ile hedeflerine ilerliyor. Kırşehir’i hızlı trene kavuşturuyoruz. Aynı zamanda çevre yolu çalışmaları da hızla devam ediyor. Kaman ve Mucur’u doğalgaza kavuşturuyoruz. Ahi Evran Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne 200 yataklı yeni bir bina yapılacak. Kırşehir KOP’a dahil edildi. Bu projenin olanaklarından da faydalanılacak. Ahi Evran Üniversitesine 130 yataklı fizik-tedavi biriminin temeli atıldı. Kırşehir’e hayırlı olsun.”

Vali Necati Şentürk ise, yoğun mesaisine rağmen ilimize teşrif eden Başbakanı Binali Yıldırım’a teşekkür etti.

Başbakan Binali Yıldırım’a Kırşehir ziyaretinde Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Vali Necati Şentürk, Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, il ve ilçe protokolü ile Başbakanlık bürokratları eşlik etti.

Valilikte Şeref Defterini de imzalayan Başbakan Binali Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım, yapılan ziyaretlerin ardından Kırşehir’den ayrıldı.

VALİLİK BASIN BÜROSU

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN