BAŞBAKAN DAVUTOĞLU’NA AÇIK MEKTUP

14 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
532 defa okundu.
BAŞBAKAN DAVUTOĞLU’NA  AÇIK MEKTUP

sait-yanık12-224x300Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Sait Yanık açmış olduğu facebook sayfasında “Salih Çetinkaya ve Mikail Arslan’ı Bakan Olarak Görmek İstiyoruz” grubunu kurmuştu. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da Kırşehir’e önem vermesini değerlendirerek ve 1 Kasım Seçim sonuçları ardından 7 Haziran sonuçlarına göre 52.000’den 67.000 oya çıkarılmasını düşünerek Kırşehir’in alacağı olan bir Bakanlık olarak değerlendirdi.  Bir bakan istiyoruz kampanyasını başlatan Sait Yanık tüm Kırşehirlilerden destek beklediğini  belirterek gerekçesini:

“1 Kasım 2015 seçimlerinin ardından Ak Parti %50.66 oy olarak 7 Haziran Seçimlerine göre %11 oyunu artırarak 67796 oyla İlimizden 2 (iki) Milletvekili çıkarmıştır. Salih Çetinkaya ve Mikail Arslan bu durum hakkında  Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Prof Dr.Ahmet Davutoğlu’nun yapmış olduğu açıklamada her İl den bir bakan olsun önerisini destekleyerek bizlerde Kırşehir’den bir bakan neden olmasın beklentisiyle Partili Partisiz İnsanımızla Eski ve yeni Milletvekillerimizle siyasilerimizle eski ve yeni Belediye Başkanlarımızla, Sivil toplum kuruluşlarımızla basınımızla halkımızla birlik olup bir Kırşehirli bakanımız olsun kampanyasını başlatmış bulunuyoruz.

Bu kampanyayı başlatan bizleri seversiniz ya da sevmezsiniz fakat memleket sevdası varsa memleket aşkı varsa  bu kampanyaya destek vermek zorundasın.Çevre İllerimize baktığımızda Kırıkkale’den her dönem bir Bakan, Yozgat’tan Her dönem iki bakan, Aksaray dan Nevşehir’den Kayseri’den Bakanlar Çıkmış Bizim Milletvekillerimizin neyi eksik Aslanlar gibi bilgi birikim,Kültür Eğitim Ne aranılıyorsa var sıra halk desteğinde.

Eğer bir başkası böyle bir kampanya başlatmış olsa  gözüm kapalı destek veririm. Sonuçta İlimiz kalkınacak verilmiş olan vaatler yerine gelecek projeler gerçekleşecek.

İlimizden1999 -2002 yılından bu tarafa bakanlık alamamıştır.2002 yılından bu tarafa ise her dönem 2 Millet vekili çıkaran Ak Parti Kırşehir adeta üvey evlat muamelesi görmektedir. Bunu aşmanın yolu bir kez daha birlik ve beraberlikten geçiyor haydi bir bakanlık için Ankaraya yollara düşmeye imza kampanyasını desteklemeye davet ediyorum.” Şeklinde sıraladı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN