Başbakan Davutoğlu, Musul Rehinesi Mesut Taşkıran’ın düğün törenine katıldı

29 Eylül 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
809 defa okundu.

DSC_653927. Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında Kırşehir’e gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu ile birlikte Musul rehinesi Mesut Taşkıran’ın düğün törenine katıldı.

Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında Ahi Meydanında düzenlenen devlet töreninin ardından öğle namazını Ahi Evran-ı Veli’nin de türbesinin bulunduğu Ahi Evran Camiinde kılan Başbakan Ahmet Davutoğlu, öğle yemeğini Ağalar Konağında yedi.

Davutoğlu daha sonra Kent Park’ta Kırşehir Belediyesi tarafından organize edilen Musul rehinesi Mesut Taşkıran’ın düğün törenine katıldı.

Düğün töreni öncesi konuşan Mesut Taşkıran ile Hazal Çağlar, evlendikleri için mutlu olduklarını belirterek,

Başbakan Davutoğlu’nun düğün törenlerine katılmalarından dolayı memnuniyet duyduklarını söyledi.

Kalabalık bir kortejle düğünün yapıldığı Kent Park’ta bulunan Kocatepe 1949 adlı salona geçen Başbakan Davutoğlu Eşi Sare Davutoğlu ve beraberindeki heyet, alkışlarla karşılandı.

Başbakan Davutoğlu’nun salona girmesinin ardından genç çift yapılan anons ile salona davet edildi.

Çiftin nikahını kıymak için Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci çağrılırken; Kırşehir Valisi Özdemir Çakacak, Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve milletvekilleri şahitlik yapmak üzere çağrıldı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Allah bu aileye öyle bir rızık versin ki inşallah bütün Türkiye’yi ağırlayacak rızka kavuşursunuz.

Yavuklu iken ayrıldınız, inşallah Allah bir daha ayırmasın.

Düğün bütün Türkiye’ye hayırlı uğurlu olsun, Allah hayırlı mübarek etsin” dedi.

Evlilik cüzdanını Hazal Çağlar’a veren Başbakan Davutoğlu, “Emanetine sahip çıkacağından eminiz” dedi.

Rehine tutulduğu günleri anlatan Mesut Taşkıran, atletinden yaptığı Türk Bayrağını Başbakan Ahmet Davutoğluna hediye ederken Başbakan, elinle emeğinle yaptığın koruduğun bu bayrağı sana yeniden hediye ediyorum ki sen o bayrağı nesilden nesile ulaştır” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN