BAŞARMAK / KAZANMAK İSTER MİSİNİZ?

9 Mart 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1480 defa okundu.

 

mustafa kılınç resim   Her türlü değişim ve yükselme için başarı yolu önümüzde açıktır. Bu aynı zamanda başarısızlık ihtimali ve başarısızlığın sonuçlarının da bizi beklediği anlamına gelmektedir. Özgür bir ülke-herkese her türlü imkânın açık olduğu bir ortamda -başarının ölçüsü elde edilenler,  sahip olunanlar ve kazanılanlardır. Durumu her an lehimize çevirmek imkânına sahip olduğumuz bu sonsuz yarışta tökezlemek veya kaybetmek kişisel yetersizliğin işaretidir. Bu nefes kesen hayat

yarışında öncelikle, rakibimiz durumunda olan kimselerle yarışmak ve kendimizi onlarla ölçmekten alıkoyamayız. Bu durumda sadece bizim galibiyete yakın olmamız yetmez. Rakibimizin kazanması da, bizim kaybetmemiz anlamına gelir. Endüstri toplumlarında kişinin değeri elinde tuttukları, elde ettikleri, kısacası sahip olduğu başarılarla ölçülür.
Endüstri toplumunun ve Batı tarzı yaşama biçimini insanları getirip bıraktığı yer; “almak”, “daha çok almak” ve “daha çok sahip olmak”tır. Alınacak olanlar hem prestij, sosyal statü gibi değerlerdir, hem de mal… Endüstrileşme ve modern teknoloji, sadece eski ihtiyaçlarımızı karşılayıp, hayatı bizim için kolaylaştırmakla kalmamış, aynı zamanda, eğer varlıklarından haberdar olmasak, hiçbir zaman ihtiyaç duymayacağımız bir sürü ürünü elde etmek için çalışmak zorunda kalmamıza yol açmıştır.

Endüstri toplumlarında kişinin değeri elinde tuttukları, elde ettikleri; kısacası sahip olduğu başarılarla ölçülür.

MUSTAFA KILINÇ

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN