Başarının Değişmez Adresi Kırşehir

19 Temmuz 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
427 defa okundu.
Başarının Değişmez Adresi Kırşehir

Başarının Değişmez Adresi Kırşehir

Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü (MEM) internet sitesi üzerinden Temmuz 2018 ARGE Bülteni yayımladı. Müdürlük tarafından yayımlanan bültende 2018 yılında yapılan çalışmalar ve projeler hakkında bilgiler verildi. Eğitimdeki başarıları ve gerçekleştirilen projeleri ile adını duyuran Kırşehir için Müdürlük tarafından yayımlanan ARGE bülteninde şu açıklamalara yer verildi:

“GÖZÜNDEN ANLARIM PROJESİ”

Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından KOPSOGEP kapsamında yürütülen projenin toplam bütçesi 140.500.00 TL.

Bölgesel sosyal kalkınma programı olarak tasarlanan KOP SOGEP ile Kalkınma Bakanlığının yürüttüğü Sosyal Destek Programı´nın (SODES) uygulanmadığı iller olan Karaman, Kırıkkale, Kırşehir, Konya ve Nevşehir illerindeki yoksulluk, göç ve kentleşme gibi sorunlardan kaynaklanan sosyal sorunları gidermeye, toplumsal dayanışma ve bütünleşmeyi güçlendirmeye ve toplumun dezavantajlı kesimlerinin ekonomik ve sosyal hayata daha aktif katılmalarını sağlamaya yönelik sunulan projelerden 30 proje kabul edildi. Bu kapsamda Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğünün sunmuş olduğu “Gözünden Anlarım” isimli proje de KOP başkanlığı tarafından desteklenmeye değer bulunmuştur. Proje kapsamında madde bağımlılığının erken tespit edilebilmesi amacı ile il merkezinden 139, Kaman’dan 38, Mucur’dan 81, Çiçekdağı’ndan 49 öğretmenlerimize eğitim verildi. Yine il merkezinden 415,Kaman’dan 202, Mucur’dan 120 olmak üzere toplam 737 öğrencimize uzmanlar tarafından eğitimler verildi. Projede 9. Sınıf öğrencileri arasında, sigara içen anne-babasına yönelik mektup yarışması düzenlendi. Bu yarışma kapsamında yazılan 48 mektup, kurulan komisyon tarafından değerlendirildi. En iyi mektup yazan 5 kız ve 5 erkek öğrenci ödüle layık görülerek bisiklet hediye edildi. Yine madde bağımlılığının önlenmesi ve öğrencilerimizin spora yönlendirilebilmesi amacı ile 2017-2018 yıllarında bireysel spor dallarında ulusal ve uluslararası derece yapan 33 öğrencimize eşofman takımı ve spor ayakkabı hediye edildi. Projenin halkımız tarafından bilinirliğini sağlamak ve proje konumuz hakkında kamuoyuna bilgi sunmak amacı ile şehrimizin en merkezi yerine çadır kurup stand açtık ve tüm gün boyunca tanıtım faaliyeti yaptık. Bu faaliyet kapsamında “madde bağımlılığını erken anlama” temalı 1500 adet broşür bastırıp şehir merkezinde dağıtık. Projemiz kapsamında liselerden seçtiğimiz kız ve erkek öğrencilerle Konya iline ve Nevşehir iline geziler düzenledik. Akademik olarak başarılı olan ve sigara alışkanlığı olmayan öğrencilerle yapılan gezilerde bölgenin tarihi ve kültürel mekanları ziyaret edildi.

7 OKULUMUZUN TANAP PROJESİ (TRANS ANADOLU DOĞAL GAZ BORU HATTI PROJESİ) KABUL EDİLDİ

TANAP Boru Hattı güzergâhı üzerinde yer alan Kırşehir, Ardahan, Kars, Erzurum, Erzincan, Bayburt, Gümüşhane, Giresun, Sivas, Yozgat ve Kırıkkale olmak üzere toplam 11 il için açılan I. Hibe Çağrısına başvurular 21 Şubat 2017 tarihinde başlayıp 20 Nisan 2017 tarihinde sona ermiştir. 11 ilde yapılan Bilgilendirme Toplantıları’na toplam 1765 kişi veya kurum katılım göstermiştir. Bu kapsamda; Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE birimi tarafından yapılan proje destek çalışmaları ile proje başvurusu yapan okullarımızdan 7 okulumuzun proje kabul edilmiştir. Projelerin toplam bütçesi 722.271,60 TL dir.

İL DANIŞMA KOMİSYONU

Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın Orhan Erdem’in katılımıyla gerçekleşen İl danışma Kurulu toplantısı 16 Mart 2018 Cuma günü Saat 10.00 da Kırşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yapıldı. Valimiz Sayın Necati Şentürk başkanlığında gerçekleşen toplantıya; Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın Orhan Erdem, Milletvekillerimiz Sayın Mikail Arslan, Sayın Salih Çetinkaya ve Belediye Başkanımız Sayın Yaşar Bahçeci’nin katılımlarının yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün eğitim ve öğretim alanından yapmış olduğu çalışmalar ve projelerde paydaş olan kurum müdürleri katıldı. Gerçekleşen toplantının amacı; İl Milli Eğitim Müdürlükleri Yönetmeliğinin 24. maddesine dayalı olarak oluşturulan Eğitim Öğretimde yıllardır gösterdiği üstün başarılarıyla ‘’Marka Şehir’’ olduğu tescillenen ilimizin bu başarısını sürdürmesine, toplumumuzun beklentilerine daha güzel karşılık vermeye dönük olarak en değerli varlıklarımız olan öğrencilerimizin daha iyi ortamlarda, sorunsuz eğitim öğretim hizmeti almalarına katkı sağlayacağı muhakkak olan; Eğitim Öğretim hizmetlerinin il düzeyinde sürdürülmesinde karşılaşılan sorunlar hakkında milli eğitimin genel amaç ve temel ilkeleri doğrultusunda çözüm önerileri hazırlamak, eğitim öğretim hizmetlerinin toplumsal ihtiyaçlara cevap vermek üzere geliştirilmesine esas olacak ilke ve yöntem önerilerinde bulunmaktır.

“ULUSAL GÖÇMEN ÇALIŞTAYI”

Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Ahi Evran Üniversitesi ve Kırşehir İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından ortaklaşa Ulusal Göçmen Eğitimi Çalıştayı düzenlendi. Çalıştayda göçmen öğrencilerin eğitimlerinin ele alındı. 26 Nisan 2018 tarihinde Neşet Ertaş Sanat Merkezinde açılış programı gerçekleştirilen çalıştaya Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, İl Göç İdaresi Müdürü Osman Demir, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Muhammed Karakaya, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Göç ve Acil Durum Eğitim Daire Başkanlığı Şefi Ümit Doğan, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

KIRŞEHİR MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ “KURUMSAL DEĞERLENDİRME PROJESİ” (KUDEP)

Son dönemde değişen denetleme sisteminin desteklenebilmesi için İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticilerinin okul ve kurumlarımızı denetleyip rehberlik yapabilecekleri bir sisteme gerek duyulmuştur. Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE Birimi tarafından hazırlanan 2017-2018 eğitim ve öğretim yılında uygulan “Kurumsal Değerlendirme Projesi” (KUDEP) ile okullarımızın mevcut mevzuat hükümlerine göre eksikliklerinin belirlenmesi, bu eksikliklerin tamamlaması ve iyi uygulamaların yaygınlaştırılması hedeflenmiştir. Tüm okullarımızın mevzuatta belirlenen asgari standartlara ulaşması amacıyla Mesleki Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan değerlendirme sistemi üzerinde değişiklikler ve düzenlemeler yapılarak bir kurumsal değerlendirme sistemi hazırlanmıştır. Bakanlığın hazırladığı sisteme ek olarak öğrenci, öğretmen ve veli anketleri de hazırlanmış ve tüm okulların eşit seviyede değerlendirildiği bir sistem getirilmiştir.

“BİR ÖĞRENCİ BİR KİTAP” Projesi

Ahiler Kalkınma Ajansı(AHİKA) ile Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığında yürütülen “Bir Öğrenci Bir Kitap” projesi kapsamında Kırşehir’deki tüm ortaokul ve liselerimizde öğrenim gören öğrencilerimize bir kitap hediye edilmesi planlanmaktadır. Bu kapsamda hazırlanan proje ile Milli Eğitim Bakanlığının 19/08/2004 tarih ve 2004/60 nolu genelgesi ile belirlenen 100 temel eser içerisinden öğrencilerinizin taleplerine göre kitapların belirlenecek ve temin edilmesini takiben 2018-2019 eğitim öğretim yılı başında öğrencilerimizle buluşturulacaktır.

Kırşehir Milli eğitim Müdürlüğüne bağlı okullar tarafından AHİKA ve TÜBİTAK Projeleri kapsamında yürütülen projelerin toplam bütçesi 609.000.00 TL.

KOPOKUYOR PROJESİ

KOP Ajansı tarafından finanse edilen 8 okula ait okuma alışkanlığının kazandırılması ile ilgili projelerdir.

Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okul ve kurumlar tarafından KOPOKUYOR kapsamında yürütülen projelerin toplam bütçesi 227.000.00 TL.

KIRŞEHİR MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ 2005 – 2018 ERASMUS+ PROJELERİ

328 Proje Toplam Proje Sayısı (MEM), 4.196.473 EURO Toplam Alınan Hibe, 924 Öğretmen Yararlanıcı Öğretmen Sayısı, 756 Öğrenci Yararlanıcı Öğrenci Sayısı kaydedildi.

İLİMİZDEN 3 KURUM, E-TWİNNİNG KALİTE ETİKETİ ALMAYA HAK KAZANMIŞTIR

İlimizden Yusuf Demir Bilim ve Sanat Merkezi ile 30 Ağustos Zafer İlkokulu hem ulusal hem Avrupa kalite etiketi, Aşıkpaşa Ortaokulu ise ulusal kalite etiketi almaya hak kazanmıştır.

KIRŞEHIR MILLI EĞITIM MÜDÜRLÜĞÜ SOSYAL VE DİJİTAL ÖĞRENME İLE ENTEGRASYON

Yetişkin Eğitimi projeleri, yetişkinlerin temel becerileri (okuma-yazma, sayısal ve dijital) ile anahtar yeterliklerinin geliştirilmesine yöneliktir. Yetişkin Eğitimi alanındaki projelerin hedef kitlesi, yetişkinlerin temel beceri ve anahtar yeterlikleri kapsamındaki eğitimlerinden sorumlu personel ile bu alanlarda eğitim alan yetişkin öğrenicilerdir.” (Haber: Filiz ÖZ)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On