BANA GÖRE…

6 Şubat 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
339 defa okundu.
BANA GÖRE…

Bir yanda istiklâl kaygısı, diğer tarafta istikbal endişesi!

CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, Ümit Kocasakal’a yönelik, “CHP’nin üyesi olan herkes aday adayı. aday olabilir. Ancak hiç kimse aday olurken CHP’nin pozisyonunu ve durduğu hattı kendi keyfine göre tartışmaya açma imkanına, yetkisine, hakkına sahip değildir.” Açıkça CHP bizim çiftliğimizdir özel mülkiyete laf ettirmem diyorlar.

Parti içi siyaset, kişisel hırsa dönüştü… Birisi bırakmam diyor. Diğerleri beceremiyorsun çekil diyor. Diğerlerinden birisi kalıyor. Diğer ikisi diskalifiye ediliyor, tüzük gereği!

İnsanlar arzuları ile hedeflerini karıştırırlar. Ben değil, Psikologlar böyle söylüyor. Bir şey olmak değil bir şeyler yapabiliyor olmayı düşünmektir hedef. İstekler sonuçla ilgilidir, hedefse sebeple ilgilidir. Yanlış olabilir benim düşüncem. Kişilerin mutlaka hedefleri vardır. Bu hedef, ideolojik düşüncenin önüne geçmiş ise, kişisel çıkar ülke çıkarlarının önüne geçer. 36’ncı kongrede ne yazık ki; bir kişinin hırsı, bu hırsa alet olmuş sözde demokratların yüzünden CHP kuruluş ayarlarına dönememiştir.

Ya üretiyorsun, ya tüketiyorsun, ya hizmet ediyorsun, ya yük oluyorsun, ya alacaklısın, ya borçlusun. Ortası yok. Uğraş olmayan yerde tatminsizlik vardır. Bir siyasi düşünce kahve siyasetinin önünde olmalı. Ha Kılıçdaroğlu, ha günde elli kez iktidar devirip, hükümet kuran kahvehane müdavimleri. Ne farkı var?

Bir hedef belirlediğiniz an hayatınız anlam kazanır. Yaşam sevinciniz artar. Bunun içindir ki; kapı ya açıktır, ya kapalı. ikisinin ortası olmaz. Değil mi Kılıçdaroğlu? YCHP içinde Bu soruyu kaç delege sorabilecek yüreğe sahiptir? Sizce!!!

Kılıçdaroğlu, 22 Mayıs 2010 günü bir yanılgının yarattığı fırsatı lehine çevirdi ve CHP Genel Başkanı oldu. Cumhuriyetle yaşıt bir siyasi parti ve alameti farika Dersim’li Kemal… CHP önüne yeni kelimesini ilave etti, ama; 8 kez seçim kaybetti… Geçmişe dair kin ve husumet kime veya neye göre!

CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, “CHP kuruluşundan bu yana misyonu belli bir partidir. Misyonu hem CHP’nin kuruluş değerlerini koruyan hem ulusal bütünlüğümüzü koruyan hem de Kurtuluş Savaşını Kuvayı Milliye ruhunu sosyal demokrasinin evrensel ilkeleriyle buluşturan bir siyasi partidir. Partinin kimliği parti programında bellidir, açar okurlarsa kimliği net anlatılır. Bugün ki partinin yönetim anlayışı bu kimlikten zerrece sapmayan bir yönetim anlayışıdır. Buna rağmen beğenmeyip aday olanlar olabilir onun da yönetimi bellidir”.

“Dünyanın en tehlikeli hali, cehaletin örgütlü eyleme geçme halidir” Goethe.

Yeni CHP’nin misyonu!

Atatürk’ün partisi, YCHP’de Soros çocuklarının, TR 705 kodlu görevlilerin, tarikatçılar, rantçılar, talancılar, altı oktan nefret edenler mi kuvayı milliye? Bu parti onların buluşma noktası. Bu parti Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu parti değil. Ya “küçük adamlar” “büyük sözler” sarf ediyor; ya da “büyük adamlar” “küçük sözler” söylemek mecburiyetinde kalıyor. Birinci ihtimaldeki ıslah olmaz bir ukalalık, ikinci ihtimaldeki ise muhatabın seviyesine inme ihtiyacı. Birinci ihtimal akılsızlığın alameti farikası, ikinci ihtimal ıstırabın zirvesi. Değilse nedir? Yazık oldu YCHP’ye…

YCHP’nin vizyonu: Dersim’li Kemal… Gandi Kemal… Dersim’li Kemal… 1940’ların CHP’si ile mücadele eden Kemal… Sabahattin Ali’yi CHP öldürdü, Laiklik tehlikededir diyemem. Cemaatlere saygılıyım”!!! Gandi Kemal. Nokta… Diğer Aday Muharrem İnce… ‘Ben 1920’lere dönmek istemiyorum’. Bu lafa di,yecek tek söz: Anasına bak kızını al.

“Ben bu ülkenin bölünmez bütünlüğüyle sorunu olanlarla, Cumhuriyetle ve Atatürk’le sorunu olanlarla, emperyalizmin işbirlikçiliğini yapanlarla yürümem. Atatürk düşmanları ile de yürümem. Şöyledir benim kafamdaki şey; Atatürk düşmanı için onun da hakkı, adaleti elde etmesi için yürürüm ama Atatürk düşmanı ile yürümem hele ki yürüyüşü yapan bugünkü CHP ise”. Ümit Kocasakal…

Aklınızı başınıza devşirin, diyenler ne yazık ki akıllı gibi değil, ukalaysa!!! Ukalalığından prim vermiyor burnundan kıl aldırmıyorsa, çiftlik nasılsa baba mirası… Tepe, tepe kullanın. Marabalar o kadar aptal değil.

Parti içi demokrasinin olmadığı yerde kaybedenler olmaz. Kazananın duyduğu ses sadece çevresindeki dört dalkavuğun alkış sesidir… Bunlarda ve avenelerde, akılcı yöntemlere ‘direnip’, yenilikçi anlayışa sırtını dönmüş anlayışlarda her şeyini kaybetme riskiyle karşı karşıya kalmanın önemi yoktur. Akıbet sonuçtan belli değil mi? Onlar kazanmıştır!!!

“Monarşi, bunların ötesinde; keyfi, bir kişinin çıkarlarını halkın, kamunun çıkarlarının önüne geçiren, baştaki kişinin olası deliliğine, olası cehaletine, olası tuhaflıklarına, olası kaprislerine bütün bir halkı maruz bırakan ve mahkûm eden bir rejim olduğu için katlanılmaz bir rejimdir”… Paine…

Kendini bulunmaz Hint kumaşı zanneden, ve kendisini 2019 yılı için Cumhurbaşkanlığına hazırlayan Memur Kemal’e bir hatırlatma yapmak gerekir. O kendini anlatırken değil. O birilerini dinlerken çözebilmeli çıkmazı.

Kılıçdaroğlu; kurultay öncesi ne demişti. ‘5 Şubattan itibaren uyumlu ve akılla hareket eden muhalefet olacağız’ Bu partinin iktidar olma telaşı yok. diğer yanda; açıkça istiklâl kaygısı var gibi gözükse de, esasta ağır basan istikbal endişesi! Var.

“CHP ve Kemalizm, Türkiye’nin kurtuluşu olan bir projedir. CHP’nin öncelikle siyasi hafızasını geri kazanmaya, fikri bir tazelenmeye ihtiyacı vardır. CHP bir avuç neo-Liberal ve gayri milli akıl hocalarının günlük ve konjonktürel politikalarıyla savruldukça kimliksizleşmekte, silikleşip sıradanlaşmaktadır. İstenen budur. CHP; Neo-Liberal politikalara açılamaz, destek olamaz. Siyasi parti, bir kimliği ifade eden bir ‘kütle’ye sahip olunmaksızın , kitle partisi de olunamaz. CHP ‘Yeni’ dönüşümlerle ‘kşitle’ partisi olma savrulmasıyla omurgasızlaştırılamaz…

CHP’ye genetiğini bozan ‘küresel, yabancı’ yazılım yüklenilmek yerine; devrimcilik’ ilkesi üretkenliğiyle parti yenilenmeli; topluma sıkı bağlar kurulmalıdır. Esas olan bir fikri bir harekettir. Önce kişi, önce ‘ben’ diyerek başkan adayı olanların, yapabileceklere çok fazla bir şey olamaz. CHP ve Kemalizm Türkiye için bitmiş bir proje değil; aksine yarım kalmış ve tamamlanması gereken devam eden, Türkiye’nin kurtuluşu olan bir projedir. Bu milli bir projedir. Emperyalizme direniş projesidir. Kurtuluş kuruluştadır; kuruluşun kendisi olmaktır. Gayrisi fantezi siyasetidir. Ümit Kocasakal…

Akıllı çocuk olmak. Aklı başa devşirmek. YCHP’liler için zafer olabilir mi? Gülünç değil mi? Parti içi demokrasiden bahseden bir parti. Saltanat kuranlar, saltanatı yıkamazlar.

Temel meseleleri bildiği iddiası ile meydanlarda esip tozan, ağızlarından dökülen lakırdılar, bana Ahi Evran-ı Velinin sözlerini hatırlattı. ‘İçi boş olmasaydı bu kadar ses çıkar mıydı davuldan’… Edilen lakırdıların içine yerleştirdikleri Ayet-i Kerim’e ve Hadis-i Şerif’ler lakırdının sözde büyüklüğünü gösterirken, lakırdının sahibini büyük adam olarak göstermiyor. Aç tavuk kendini darı ambarında görür.

Alman Yeşiller Partisi ve Sosyal Demokratlar (SPD) şu anki CHP’nin sosyal demokrat parti olmadığını; aksine, mevcut haliyle ‘kısmen’ milliyetçi ve ‘şovenist’ parti olduğunu dile getiriyorlar.

%49’u temsil eden bir kişi yok. %51’ni temsil eden var. YCHP’nin oyu %25. Diğer %24 diğerlerinin… Dolayısıyla ortada bir temsil sorunu var. “Acaba buradan yeni bir yol açılabilir mi” düşüncesi sizi güçlü göstermeye yetmez… Partili Cumhurbaşkanı; “tekkeye mürit aramıyoruz” sözlerini YCHP kendine şiar edinebilir. Bu sözü evirip çevirip altını, üstünü okumak gerekir.

 

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On