Bakan Tüfenkci: “Toplumun bel kemiği esnaf büyüdükçe, Türkiye de büyüyecek”

29 Ağustos 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
203 defa okundu.
Bakan Tüfenkci: “Toplumun bel kemiği esnaf büyüdükçe, Türkiye de büyüyecek”

GÜMRÜK VE TİCARET BAKANI BÜLENT TÜFENKCİ, KIRŞEHİR'İ ZİYARET ETTİ. (ENDERHAN ÖZ/KIRŞEHİR-İHA)

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, toplumun bel kemiği olan esnafın büyümesiyle Türkiye’nin de büyüyeceğini söyledi.
Kırşehir’de Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından organize edilen programda konuşan Bakan Tüfenkci, “Esnaf ve sanatkarımıza gerekli imkanları sunarak onların büyümesini sağlamalıyız. 15 Temmuz akşamı, milletle birlikte esnaf da yol yürüdü. Yapılan yasa dışı eyleme esnaf gidin kışlanıza diye seslendi” şeklinde konuştu.
15 Temmuz günü milletin destan yazdığını belirten Bakan Tüfenkci, “Eğer patron milletse bu hükümet ve devlete yön verecekte sizlersiniz. Bu devlete eksen çizecek birisi varsa tankarın önüne yatanlar bu devlete ve millete eksen çizerler” ifadelerini kullandı.
Esnafın sorunları karşısında kardeşlik hukukunu önemseyeceklerini anlatan Bakan Tüfenkci şöyle konuştu:
“Esnafın her türlü sorununu biliyoruz. Bizler, inşallah sizlerle birlikte atılacak adımlarla esnafımızı ve Türkiye’yi büyüteceğiz. Kardeşlik hukukunu hakim kılarak ötekileştirmeden ne yapacağımızı anlatacak ve büyüyeceğiz. Allah’ın izni ile biz bir devletiz. Bölücülere ve FETÖ’cülere bu ülkeyi teslim etmeyeceğiz. Hesaplarını hukuka ve millete verecekler. Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da hainler kaç esnafı batırdı. Çukur yönetimlerle bölge insanının evlerini başlarına yıktılar. Bölge tamamı ile temizlendi, temizleniyor. Gerek 64. gerekse 65. Hükümet dönemlerinde bir çok yeniliği gerçekleştirdik. Yenilikleri de gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Esnafımız yapılan yeniliklerden istifade etsin istemekteyiz. Sizler destek olacak ve bizlere de katkı vereceksiniz. Esnafa biz 30 bin lira faizsiz kredi vereceğiz dedik. Şimdi esnafımız diyor ki bu durumu biraz daha genişletin. Faizsiz kredilerle ilgili yeni bir çalışmayı da inşallah yeniden yapacağız.”
Petlas Lastik Fabrikası ziyaretini esnafı dinlemek üzere iptal eden Bakan Tüfenkci, “Sizlerle birlikte istişare yaparak sizlerin vereceği ödevi almak ve göstereceği yolu izlemek için fikirlerini almaya çalışacağız. Petlas ziyaretini iptal ederek esnafı dinlemek istedim. Bizde çok laf değil çok iş prensibi var. Esnafın çayını-kahvesini içmek bizleri mutlu ediyor ve bizlere yol çiziyor. Esnaf ve sanatkarın değişimi projesini uyguluyoruz. Esnaf AVM’lerde yer alsın. Ahi Evran Vakfının kurulması noktasında Belediye Başkanı, Vali, Vekillerle işbirliği halinde hemfikiriz.”diye konuştu.
“Ahilikle ilgili çalışma yapmış herkese ulaşıldı”
“Ahi Külliyesi projesi bir belediye projesi değil, bir medeniyet projesidir” diyen Bakan Tüfenkci’ye külliye alanını anlatan Belediye Başkanı Bahçeci, “Külliye alanı projesini desteklerle hayata geçirdik. Projemiz gönülden sahiplenildi. 15 Temmuz’da büyük bir felaketi hep birlikte atlattık ve milletimizin de büyüklüğünü hep birlikte gördük. Küçük esnaf toplumun bel kemiği esnafın korunması ise büyüme açısından çok önemli, yeni bir protokolle külliye alanının 2. etabı da hayata geçecek. Kırşehir’in kalbi Ahi Evran olacak ve şehrin tamamını Ahi Evran şekillendirecek. Külliye ve Ahi Evran Vakfının kurulması sonrasında ahilik kültürü yeni bir boyut kazanacak. Hep birlikte ahilik misyonuna inanarak projeleri tek tek hayata geçireceğiz” dedi.
Bakan Tüfenkci ve beraberindeki heyet, Ahi Külliyesi alanına geçerek yapımı tamamlanan bölümlerde inceleme yaptı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On