BAKAN TÜFENKCİ: “FETULLAHÇI YAPI İHANET ETMEYİ KENDİSİNE HİZMET EDİNMİŞ”

27 Ağustos 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
202 defa okundu.
BAKAN TÜFENKCİ: “FETULLAHÇI YAPI İHANET ETMEYİ KENDİSİNE HİZMET EDİNMİŞ”

BAKAN TÜFENKÇİ KIRŞEHİR'DEGÜMRÜK VE TİCARET BAKANI BÜLENT TÜFENKCİ, FETULLAHÇI YAPILANMANIN İHANET ETMEYİ KENDİSİNE HİZMET EDİNDİĞİNİ BELİRTEREK, “ÖRGÜTE FİNANS SAĞLAYANLARIN DA ÜSTÜNE HUKUK ÇERÇEVESİNDE GİDİYORUZ. BU YAPININ İÇERİSİNDE OLAN BİR KISIM ŞİRKETLER KAPATILDI. BİR KISMINA DA KAYYUM ATANDI. GEREKLİ İŞLEMLER YAPILACAK” DEDİ. (ENDERHAN ÖZ/KIRŞEHİR-İHA)

“Bakanlıklar, Uluslararası Diplomasi Ve Güvenlik Boyutu İle Değil Bütün Boyutları İle Mücadele Edilmesi Gerekir.”

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Fetullahçı yapılanmanın ihanet etmeyi kendisine hizmet edindiğini belirterek, “Örgüte finans sağlayanların da üstüne hukuk çerçevesinde gidiyoruz. Bu yapının içerisinde olan bir kısım şirketler kapatıldı. Bir kısmına da kayyum atandı. Gerekli işlemler yapılacak” dedi.
Kırşehir Valiliği’nde katıldığı programda anı defterini imzaladıktan sonra bir konuşma yapan Bakan Tüfenkci, “15 Temmuz darbe girişimini hep beraber yaşadık gördük. Bu yapı hem TSK içerisinde, hem emniyetimizin içerisinde hem de bütün bakanlıklar içerisinde adeta bir örümcek ağı gibi sararak bu milletin kanını emmeye ve bu millete ihanet etmeyi kendine bir vazife eden bir terör örgütü” dedi.
Fetullahçı yapılanma ile ilgili mücadelenin her düzeyde devam ettiğini söyleyen Bakan Tüfenkci, “Bakanlıklar, uluslararası diplomasi ve güvenlik boyutu ile değil bütün boyutları ile mücadele edilmesi gerekir. Bu örgüte bakıldığında genelde nerede para varsa o paranın kaynağı etrafında örgütlendiklerini, o kaynağı emmek için adeta organizasyonlar ve şebekeler kurduğunu görüyoruz” diye konuştu.
“Örgütün finansal boyutu çok önemli”
FETÖ’nün finansal boyutunun çok önemli olduğunu anlatan Bakan Tüfenkci, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Örgütün finans ayağının ortaya çıkartılması ve bu örgüte finans sağlayanların bu kaynağı kesmeleri ve bu yapılanların hesabını bu millete ve hukuka vermeleri önemli. 15 Temmuz’da milletin paraları ile vergi olarak alınan paralarla alınan silahları halka doğrultan bu örgüt hesap vermeli, veriyorlar. Örgüte finans sağlayanların da üstüne hukuk çerçevesinde gidiyoruz. Bu yapının içerisinde olan bir kısım şirketler kapatıldı. Bir kısmına da kayyum atandı. Gerekli işlemler yapılacak.”
Kırşehir ziyaretinde Vali Necati Şentürk tarafından karşılanan Bakan Tüfenkci’ye Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, AK Parti Milletvekilleri Salih Çetinkaya ve Mikail Aslan, AK Parti İl Başkanı Mustafa Kendirli eşlik etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN