KIRŞEHİR TİCARET VE SANAYİ ODASININ, GELENEKSEL ÖDÜL TÖRENİNE MÜSİAD’TA KATILDI    

15 Şubat 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1964 defa okundu.

Kırşehir iş dünyasına yönelik olarak; Ticaret Ve Sanayi Odası Tarafından Her Yıl resmi Veriler Baz Alınarak “Gelirler ve Kurumlar Vergisi Alanında İlk 10’a Giren TSO Üyeleri ve Kırşehir’de İhracata Değer Katanlara” Yönelik geleneksel Ödül Töreni organizasyonunu MÜSİAD ‘da farklı kriterle“ Kırşehir Ekonomisine Değer Katanlar 2017”   Adıyla sürdürüyor. Daha önce Kırşehir Ticaret Odası tarafından Resmi Vergi ve İhracat Verilerinin Kriter Alındığı ödül törenine, “İl Protokölü”nün bile katılımda zayıf kalmasına karşılık, MÜSİAD törenine Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’yle birlikte, tüm “İl Protokolü” yoğun katılım gösterdi.

 KIRŞEHİR TİCARET VE SANAYİ ODASININ, GELENEKSEL ÖDÜL TÖRENİNE MÜSİAD’TA KATILDI    

Daha önce Kırşehir Ticaret Odası tarafından Resmi Vergi ve İhracat Verilerinin Kriter Alındığı ödül törenine, “İl Protokölü”nün bile katılımda zayıf kalmasına karşılık, MÜSİAD törenine Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’ile birlikte, tüm “İl Protokolü” yoğun katılım gösterdi.

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odasınca gelenekleştirilen ve resmi “Gelirler ve Kurumlar Vergisi verileriyle“ihracat verileri”nin Denek alındığı, ilin sanayici-iş adamlarını teşvik ve onöre etmeyi amaçlayan bir tören, son iki yıldır hemen hepsi de aynı zamanda ticaret Odasına üye iş adamlarından teşekkül eden bir başka iş dünyası derneği MÜSİAD tarafından da “farklı kriterlerle” yapılıyor.

Kırşehir MÜSİAD Şubesince yapılan Programa, MÜSİAD Genel Merkez Yöneticilerden hiç bir katılımın olmadığı gözlenirken, salonda anonsu yapılan MÜSİAT Genel Başkan Yardımcısının da törende görülmemesi üzerine, soranlara “gelirken yolda kaza geçirmesi nedeniyle törene katılamadığı” yönünde bir bilgilendirme yapılması dikkat çekti.

MÜSİAD Kırşehir Şube Başkanı Hasan Eraslan, törende yaptığı konuşmada, bu sene ikincisini düzenledikleri ödül törenini, geleneksel hale getirdiklerini hatırlatarak “Şehrin turizm, üniversite, sanayi ve tarımda fazla mesafe kat edemediğini, hayvancılıkta ise iyi bir durumda olduğunu” ifade etti. Kırşehir’e fabrika kurmak isteyen bir yatırımcının, ancak 6 ayda bürokrasiyi aşabildiğini ileri süren Eraslan, bürokrasinin azaltılması gerektiğine vurgulayarak, Kırşehir’e kurulması planlanan gümrük müdürlüğünün de Organize Sanayi Bölgesi’nde tahsis edilen yerde hizmete başlaması için Bakan Tüfenkci’den destek istedi.

Törende; Genç Girişimci Ali Döşdemir, Ata İnşaat Feyzullah Duran, Aslan Kardeşler (Turka) A.Ş. Mehmet Aslan, Başak Tarım Makinaları Abdurrrahman Başak, Badem Pınarı Su Murat Badem, Şehrimizin ilk yeminli Harita Mühendisi, Oda Başkanı, Vergi Rekortmenleri Sıralamasında İlk yer olan Hasan Yavuz, Geyik İnşaat İhsan Geyik, 20 Yıldır Odalar ve Borsalar Üst Kurul Delegeliği yapan Neşet Yavuz, Murat- Ferhat Çağlayan Kardeşler adına Murat Çağlayan, Kırşehir, Yozgat ve Ankara da inşaat malzemeleri, Akaryakıt, hazır beton ve BİMS üretimi dallarında faaliyet yapan Yüksel Coşar ve firmaların ödüllerinin takdim edildiği Törene, Kırşehir Valisi Necati Şentürk, AK Parti Kırşehir milletvekilleri Salih Çetinkaya ve Mikail Arslan, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Orhan Ekemen, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz ve çok sayıda davetli katıldı.

 Bakanı Bülent Tüfenkci; MÜSİAD Programına Katılmadan Önce, İlk Olarak AK Parti Teşkilatında, Partililerle Buluştu ve Teşkilata Seslendi:

 “HÜKÜMET OLARAK BİZLER GÖREVİMİZİ YAPACAĞIZ, TEŞKİLATLAR OLARAK SİZLER YAPACAKSINIZ

Parti binasında partililere seslenen Bakan Tüfenkci;”Türkiye’de sıkamayacağımız el, bakamayacağımız yüz yok. Bu Kırşehir’de de böyle. Herkese dokunmuşuz, herkese hizmet götürmüşüz. Her sosyal katmanın sorunlarıyla ilgilenmişiz. Onların dertlerini kendi dertlerimiz olarak görüp çözme noktasında gayret gösterdik. Yerel yönetimlerimiz ve merkezi hükümetimizle gayret gösterdik, göstermeye de devam ediyoruz. AK gönüllü kardeşlerim, sizlerin 2018 yılını, bu dönemi dolu dolu geçirmenizi ve değerlendirmenizi istiyoruz. Hep beraber değerlendireceğiz. Hükümet olarak bizler görevimizi yapacağız, teşkilatlar olarak sizler yapacaksınız” dedi

“TÜRKİYE SON 15 YILDA, YATIRIMLARDA; DÜNYANIN ÇEKİM MERKEZLERİNDEN BİRİ OLDU.”

MÜSİAD Kırşehir Şubesince düzenlenen “Kırşehir Ekonomisine Değer Katanlar” ödül töreninde konuşan Bakan Tüfenkci, “İstikrarlı büyüyen ekonomisiyle Türkiye son 15 yılda yatırım açısından da dünyanın çekim merkezlerinden birisi haline geldi. Türkiye, 1992 ile 2002 döneminde 11,6 milyar dolar doğrudan yabancı yatırımcı çekmişken, 2003’ten bugüne kadar bunun 4-5 katı, toplam 68 milyar dolarlık yabancı yatırımı çekebilen bir ülke konumuna geldi. AK Parti hükümetleri olarak Türkiye’yi her alanda en az üç katı büyüttük. Büyütmeye devam ediyoruz. Güçlü bir şekilde sanayinin çalışması ve yatırım ortamının iyileştirilmesi için her yıl farklı reformlarla milletimizin önüne çıkıyoruz. İşte mecliste bugün ve dün görüşülmeye başlanan, yatırım ortamının iyileştirilmesi paketiyle beraber yeni bir reforma da imza atıyoruz. Hemen akabinde icra iflasta, yargıdaki değişikliklerle olumsuzlukları giderme adına İcra İflas Yasası’nı yeniden düzenliyoruz. Biliyorsunuz, arabuluculuk yasasının geçtiğimiz günlerde hayata geçirerek bunda bir adım attık”dedi.

“KÜLLİYE PROJESİNDE FİNANS PROBLEMİNİ EN KISA ZAMANDA AŞIYORUZ”

Kırşehir’de Ahi Evran camiisi etrafında yapılan külliyenin parasal nedenlerle bitirilememesine de değinen Bakan; “Kırşehir Ahi Evran’ın memleketi ve bu anlamada Ahlakın, Dürüstlüğün, Adaletin, bütün bu değerlerimizin esasında bütün Anadolu’ya, bütün Coğrafyamıza yayıldığı illerden birisi diyen Bakan Tüfenkci, “Külliye Projesinde Finans Problemini en kısa zamanda aşıyoruz ve geri kalanının başlaması noktasında gereken paranın da inşallah aktarımını yapacağız. Kırşehir’se gerisi teferruat. Kırşehir’in alt yapı olarak da birliktelik içerisinde yıldız olmamasının önünde neden yok”dedi.

“AFRİN OPERASYONUNU SİYASETE KARIŞTIRMAYIN DİYENLER VAR”

Son dönemde eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’da dahil bazı kesimlerin “Afrin operasyonunu siyasete karıştırmayın’ yönündeki görüşlerine karşı,” Afrin operasyonunu siyasete karıştırmayın’ diyenler var.” diyerek muhalefete yüklenen Bakan Tüfenkci,  konuşmasını söyle sürdürdü:

     “Bugün Mehmetçiğimiz Afrin’de bir operasyon yürütüyor. Bu operasyona karar veren de yönlendiren de başta Başkomutanımız, Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve siyasettir. Birileri hala bunu anlayamıyor. ‘Afrin operasyonunu siyasete karıştırmayın’ diyenler var. Devleti yöneten kim? Devlet dediğin soyut bir kavram. Onlar hala eski vesayetçi düzenlerde, o dönemleri hatırlıyorlar. AK Parti vesayeti bitirmek için geldi ve gerçekten de bitirdi. Her kuruma hâkim olduğu gibi her yerde de karar alan ve onun sorumluluğunu da taşıyan siyasettir. Bizler milletten aldığımız yetkiyi sonuna kadar kullanıyoruz. Allah’a hamdolsun Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, bu aldığımız yetkiyi kimseyle de paylaşmıyoruz. Eğer birileri bize yön verecekse bunu ancak millet yapar. Yetkiyi de milletten alırız, hesabı da millete veririz. Onun dışında hiç bir güce ve kuruma da hesap vermeyiz. İşte ana muhalefet maalesef bunu anlayamıyor”

Terme Otelde gerçekleşen Ödül Töreni Programı sonrası Bakan Tüfenkci ve beraberinde ki heyet Kalp Spazmı geçiren AK Parti Merkez İlçe Başkanı Bilgehan Altaş’ı Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ziyaret ederek tamamladı

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN