BAKAN MEHDİ EKER; “PKK’YA FIRSAT VERMEYECEĞİZ”

6 Ağustos 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
257 defa okundu.
BAKAN MEHDİ EKER; “PKK’YA FIRSAT VERMEYECEĞİZ”

mehdi-eker-008

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker 65. Hasat Bayramı kutlamalarında yaptığı açıklamada, terör olaylarına değinerek, Türkiye’nin huzuruna ve barışına kastedildiğini söyledi.

 

Kırşehir’in Boztepe ilçesinde, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü’ne bağlı Malya Tarım İşletmesi’nde dün düzenlenen ’65. Hasat Bayramı’ törenine katılan Eker, son günlerde gelen şehit haberleriyle yüreklerinin kan ağladığını, genç fidanların toprağa verilmesinin kendisini üzdüğünü ifade etti.

Eker, “Hasat elbette ki bir bayram coşkusu ile kutlanır. Bunu biliyoruz. Hayat devam ediyor. Bu topraklar tarımın yeryüzünde ilk başladığı topraklar, 12 bin yıldır Anadolu’da tarım yapılıyor. Dolayısı ile üretici ve çiftçi ekip biçiyorsa bunun meyvesini ve hasadını yapıyor ve hasat genellikle şenlik havasında yapılıyor. Biz içerisinden geçmekte olduğumuz günler sebebi ile merasimlerimiz de şenlik ve şöleni kaldırdık. Onun için sizlere hitap etme ve bu hasadın sizlere bolluk ve berekete vesile olmasını temenni ettiğimiz etkinlikle gerçekleştiriyoruz.
Türkiye’nin huzuru, Türkiye’nin barışına kastediliyor. PKK terör örgütü maalesef bu saldırıları gerçekleştiriyor. Kamu düzeninin sağlanması vatandaşlarımızın huzurunun can ve mal güvenliğinin sağlanması için teröristlere karşı mücadelemizi güvenlik güçlerimiz kolluk kuvvetlerimiz marifeti ile yapıyoruz. Yapılan mücadeleden de kimsenin şüphesi olmasın.” dedi.

Bakan Eker, baraj yapımı konusuna da değinerek;”Kim rahatsız oluyor biliyor musunuz? Türkiye’nin kalkınmasını ve zenginleşmesini istemeyenler. PKK terör örgütü, bundan rahatsız oluyor. Saldırıları başlatmasının sebeplerinden birisi de bu. Temmuz başında yaptıkları açıklamalarda ‘baraj inşaatlarını biz savaş sebebi sayıyoruz’ dediler. Bunun için Türkiye’ye saldırmaya, asker şehit etmeye, karakollara, polislere saldırmaya, katletmeye başladılar. Bunun için sivil vatandaşlara eziyet etmeye başladılar. Türkiye’nin düşmanları bunu istemiyor. Bir de Türkiye’yi kendine rakip gören uluslararası çevreler istemiyor. Avrupa Birliği (AB) ile tarımla ilgili müzakereler yapıyoruz. 3 fasıl var, birini açtılar. Gıda faslını. Sağlık, hijyen ve gıda ile ilgili. Biz o fasılda AB ülkelerinin çoğunun standardının üzerindeyiz ama tarım ve kırsal kalkınma ile balıkçılık faslını açmıyorlar. Siyasi kriterler koyuyorlar. Neden? Türkiye AB’ye girerse o zaman bunların hiçbirisi Türkiye ile rekabet edemez hale gelir. Biz elimizdeki imkânı biliyoruz ve milletimize inanıyoruz. Kim ne kadar saldırırsa saldırsın onlara da pabuç bırakmayacağız. Onlara fırsat vermeyeceğiz. Mücadelemizi sürdüreceğiz.” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On