Bakan Eroğlu’ndan Başkan Bahçeci’ye Övgü

28 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
196 defa okundu.

BELEDİYE ZİYARETİNDE BELEDİYE BAŞKANI YAŞAR BAHÇECİ’DEN BRİFİNG ALAN ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANI VEYSEL EROĞLU, KIRŞEHİR YATIRIMLARINI YERİNDE İNCELEDİ. (İHA/KIRŞEHİR-İHA)

“Bu Güne Dek Kırşehir’e Yapmış Olduğumuz Her Yatırımın Arkasında Bakan Veysel Eroğlu’nun İmzası Var.”

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Kırşehir Belediyesi ziyaretinde, seçildiği dönemde Türkiye’nin en genç belediye başkanı olma özelliğine sahip olan Yaşar Bahçeci’den övgüyle bahsetti.
Belediye ziyaretinde Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’den brifing alan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Kırşehir yatırımlarını yerinde inceledi. Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, 7.5 yıllık başkanlık görevi süresince ne zaman Orman ve Su İşleri Bakanlığına gitseler asla boş dönmediklerini anlattı. Başkan Bahçeci, “Bu güne dek Kırşehir’e yapmış olduğumuz her yatırımın arkasında Bakan Veysel Eroğlu’nun imzası var. Katı Atık düzenli depolama tesisimizin yapılmasında, atık su arıtma tesisimizin yapılmasında, eski çöp alanımızın ıslahının yapılmasında, İkizarası kent parkı yaparken oradaki DSİ ait kısmının Belediyemize devrinde, Güzler Evcil hayvanları ve piknik alanın bize devrinde ve Kırşehir’in yılladır çözülemeyen en önemli problemi olan ana ishale hattı projesinin gerçekleşmesinde bakanımızın imzası var” diye konuştu.
Kırşehir’in 30 yıldır altyapı noktasında yatırım almadığını ifade eden Bahçeci şöyle konuştu:
“Ana ishale hattımız komple yenileniyor ve bundan daha önemli olan kılıçözü havzasından suyumuzu aldık. Sizin bize devrettiğiniz beş kuyu ile birlikte artık kılıçözü havzasından su temin etmeyeceğiz. Yıllardır Kırşehir’in en büyük şikâyeti olan kireçli su içme suyumuz jeolojik yapımızdan dolayı kireçli siz hemen talimatı verdiniz ve üç tane de arıtmada projeye ilave edildi inşallah Kırşehir’ide içmeye suyunu da sayenizde kireçten kurtarmış olacağız. Sizlere sonsuz teşekkürler ediyorum. Tabiat parkımızın açılışını yapacağız. Kırşehirlilere piknik yapabilecekleri, spor yapabilecekleri, yürüyüş yapabilecekleri Kırşehir’in tam merkezinde inşallah çok güzel bir yeşil alanla bir mesire alanına da yine sizin sayenizde kavuşmuş olacak. Yaptığınız bütün yatırımlardan dolayı sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. İnşallah bundan sonra Kent parkımızın devamı olan Doğan parkımızın projesine de başladık sizin desteğinizle inşallah Kırşehir’in yine simgesi olacak bir projeyi de en kısa zamanda hayata geçirmek istiyoruz. Yaptığınız bütün yatırımlardan dolayı teşekkür ediyorum. Sizin enerjiniz bize gerçek güç veriyor bunu bütün samimiyetimle söylüyorum.”
“KIRŞEHİR SOSYAL BELEDİYECİLİKLE TANIŞTI”
Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Kırşehir’in sosyal belediyecilik anlayışı ile tanıştığını ise şu şekilde ifade etti. Bahçeci, “Göreve geldiğimiz gün sorunlarımızı halkımızla beraber çözeceğimize dair söz vermiştik. Allah nasip etti her şeyin üstesinden en iyi şekilde gelmeyi başardık. Yaptığımız ve yapacağımız projelerimizle gurur duyuyoruz. Klasik belediyecilik anlayışını terk ederek sosyal belediyecilik anlayışı ile Kırşehir’i tanıştırdık.
Değişim geleceği yakalayabilmektir anlayışı ile vaat ettiğimiz projelerimizi bir bir hayata geçirdik. Ne mutlu ki Kırşehir halkı ne istediğinin farkında bizler de sosyal belediyeciliği en iyi şekilde gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Başarıya ulaşmaya başladıkça değişimin Kırşehir’de adı bizler olacağız.
Kırşehir’de yol, kaldırım, asfalt, alt yapı, kavşak ve peyzaj çalışmaları ile birlikte kültürel ve sosyal alanda da durmadan Kırşehir halkına hizmet sunuyoruz. Kırşehir’de daha temiz bir şehir için geri dönüşüm çalışmalarına ağırlık verdik. Kentlilik bilinci oluşturarak çevre temizliği çalışmalarına halkımızın da katılımını sağladık. Ahi Evran Külliye projesi, Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi projesi, Masal Parkı ile alt ve Üst geçit çalışmaları ile yapacağımız projeler bulunmakta” dedi.
Bakan Veysel Eroğlu ise Kırşehir’in değişim gösterdiğini ve Belediye Başkanının vizyon sahibi bir başkan olarak görevde olduğunu belirtti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN