Bakan Eroğlu’ndan Anlamlı Ziyaret

28 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
244 defa okundu.
Bakan Eroğlu’ndan Anlamlı Ziyaret

thumbnail_merkez-6“Ülkemizi Tehdit Altına Alan Uyuşturucu Belasına Bulaşmış Gençlerimiz Burada Tedavi Görerek Sosyal Hayata Hazırlanıyorlar.”

 

Orman ve Su işleri Bakanı Veysel Eroğlu, uyuşturucu ile mücadele etmek amacıyla hizmete açılan “Yaşamayı Seviyorum Danışma Merkezi”nde incelemelerde bulundu.

Ziyaretinde Vali Necati Şentürk’ten merkez hakkında bilgiler alan Orman ve Su işleri Bakanı Veysel Eroğlu, proje kapsamında tedavi gören gençlerle bir araya geldi.

Tedavi gören gençler tarafından coşkuyla karşılanan Orman ve Su işleri Bakanı Veysel Eroğlu, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada Valilik olarak hayata geçirilen bu projenin örnek proje olduğunu söyledi.

Bu tür merkezlerin önemine değinen Orman ve Su işleri Bakanı Veysel Eroğlu, “Ülkemizi tehdit altına alan uyuşturucu belasına bulaşmış gençlerimiz burada tedavi görerek sosyal hayata hazırlanıyorlar. Gençlerimiz burada İş-Kur aracılığıyla meslek edindirme kursları alıyorlar. Eğitimlerini tamamlayan gençlerimiz iş sahibi olacaklar. Görüldüğü gibi burada çok yönlü tedavi uygulanıyor. Gençlerimiz yarım kalan eğitimlerini, burada verilen mesleki açık lise eğitimi ile tamamlıyorlar. Bilgisayar odasında teknolojik dersler alıyor, spor salonunda sportif aktivitelerini yapıyorlar. Bu merkezin açılmasında emeği geçen başta Sayın Valimiz olmak üzere herkese teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Orman ve Su işleri Bakanı Veysel Eroğlu’na merkezi gezdirip tanıtan ve burada yapılan etkinlikler hakkında bilgiler veren Vali Necati Şentürk de “Bu merkezin açılmasındaki en büyük amaç, tedavi gören gençlerimizi meslek ve sahat sahibi yaparak topluma kazandırmaktır. Burada gençlerimize hem tıbbi hem de manevi tedavi uygulanarak topluma hazırlanıyorlar.” dedi.

Orman ve Su işleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun Yaşamayı Seviyorum Danışma Merkezi’nde yaptığı inceleme, tedavi gören gençlere çeşitli hediyeler vermesi ile sona erdi.

Ayrıca, Sağlık Bakanlığı ve Ahiler Kalkınma Ajansı’nın destekleriyle açılan “Yaşamayı Seviyorum Danışma Merkezi”nde İl Emniyet Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Müftülüğü, İş-Kur, İl Sağlık Müdürlüğü ve Halk Sağlığı İl Müdürlüğü’nün birimleri de mevcut.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN