BAKAN EROĞLU 51 MİLYON TL’LİK AÇILIŞI YAPTI

5 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
412 defa okundu.
BAKAN EROĞLU 51 MİLYON TL’LİK AÇILIŞI YAPTI

DSC_0871

Kırşehir 4 Eylül Cuma günü Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nu konuk ederek yoğun bir gündem geçirdi. Bakan Eroğlu temel atma töreni için müjdelerle geldiği Kırşehir’de yoğun işleri arasına ziyaretleri de ekledi.

 

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, toplu temel atma ve açılış törenlerine katılmak üzere Kırşehir’e geldi.

Programına Valilik ziyareti ile başlayan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Vali Necati Şentürk ‘ten Kırşehir hakkında brifing aldı.

Basın mensuplarına, Bakanlığınca Kırşehir’de yürütülen yatırımlarla ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Eroğlu, Polis Meslek Eğitim Merkezi’nde düzenlenen Mezuniyet Törenine katıldı.

Eğitimlerini tamamlayan 482 Polis adayı için düzenlenen Mezuniyet Töreninde yaptığı konuşmada şanlı bayrağın, Türk milletinin gözbebeği olan güçlü, inançlı ve imanlı Emniyet Teşkilatı mensupları sayesinde ilelebet dalgalanacağını söyleyen BakanVeysel Eroğlu, Cuma namazı sonrasında Kırşehir’de geleneksel olarak düzenlenen Ahi pilavı dağıtımına katıldı ve vatandaşlara Ahi pilavı dağıttı.

Bakan Veysel Eroğlu, daha sonra Güzler Piknik Alanı ve Evcil Hayvanlar Parkı olarak Kırşehir Belediye Başkanlığınca projelendirilen alanda düzenlenen Toplu Temel Atma ve Açılış Törenine geçti.

Toplam maliyeti 51 Milyon TL olan Kırşehir İçme Suyu İsale Hattı ile Güzler Piknik Alanı ve Evcil Hayvan Parkı Temel Atması, Mucur Aksaklı-Karacalı Göleti Sulaması, Sıdıklı Küçükoba Kulpak Sulaması, Çiçekdağ Acıköy’ünün Kırıcak Deresi Taşkın Koruma ve Aşıkpaşa Tabiat Parkı, Orman Köylülerine Orköy Kredisi Verilmesi, Gelir Getirici Tür Tesis Edilmesi, Ağaçlandırma, Toprak Koruma ve Erozyon Çalışmaları Yapımı ve Yangın İlk Müdahale Ekip Binasının Toplu Temel Atma ve Açılış törenine katılan Orman ve Su İşleri Bakan Veysel Eroğlu, rahmetli Neşet Ertaş’ın adını yaşatmak için memleketi olan Akpınar’ın Kırtıllar Köyü’ne, Neşet Ertaş adında bir baraj yapacaklarının müjdesini verdi.

Devlet olarak bütün amaçlarının vatandaşlara hizmet etmek olduğunu belirten Orman ve Su İşleri Bakan Veysel Eroğlu, “Ülkemizde bin günde bin gölet projesi ile rekor kırdık. Hükümetimiz, Kırşehir’e 13 yılda 4 Milyar TL yatırım yaptı. Kırşehir Merkez’de, Mucur’da ve Kaman’da ceviz ve badem seferberliği yapıyoruz. Bozuk orman alanlarını ve mera vasfında olmayan alanları alarak en yakın köye, araziyi hane başına parselleyeceğiz. Buralara ceviz ve badem dikeceğiz. Buraların bakımı da üç yıl boyunca Bakanlığımıza ait olacak. Önemli bir proje olan Yamula Barajının hayata geçmesiyle de bundan en çok istifade edecek il Kırşehir olacak. Yamula Barajı Kırşehir’e hayat verecek. Bugün açılışını gerçekleştireceğimiz ve temelini atacağımız tesisler de ilimiz için önemli. Bu tesisler çok büyük oranlarda olan su kayıplarını önleyecek. Buraya çok ileri bir seviyede olan içme suyu arıtma tesisini de kuracağız. Gençlerimizin ata sporu olan binicilik konusunda ilerlemesi için Aşıkpaşa Tabiat Parkı’na binicilik merkezi açacağız. Bugün açılışını gerçekleştireceğimiz ve temelini atacağımız tesisler Kırşehir’e hayırlı olsun.” dedi.

Vali Necati Şentürk de konuşmasında, yoğun mesaisine rağmen Kırşehir’e gelerek açılışlara katılan, Kırşehir’in ağaçlandırılmasına ve tarımsal alanda kalkınmasına katkı sağlayan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’na teşekkür etti.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Belediye Başkanlığına yaptığı ziyaretin ardından Kırşehir’den ayrıldı.

Bakan Eroğlu’nun Kırşehir’deki programına Vali Necati Şentürk’ün yanı sıra Milletvekili Salih Çetinkaya, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Murat Bulut, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, DSİ Genel Müdürü, Orman Genel Müdürü, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü, bakanlık bürokratları, il protokolü ve vatandaşlar eşlik etti.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN