Bahçeci’den Engelliler Günü Mesajı

3 Aralık 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
421 defa okundu.
Bahçeci’den Engelliler Günü Mesajı

2fa77d579b9d47d“Engellilik Yalnızca Engellilerin Karşı Karşıya Bulunduğu Bir Sağlık Sorunu Değil, Sosyal Boyutlarıyla Toplumu Yakından İlgilendiren Bir Konudur ”

 

 

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci , 3 Aralık Dünya Engelliler günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Engellilik yalnızca engellilerin karşı karşıya bulunduğu bir sağlık sorunu değil, sosyal boyutlarıyla toplumu yakından ilgilendiren bir konudur” dedi.

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci mesajında şu ifadelere yer verdi; “Engelli vatandaşlarımızı topluma kazandırmak, kimseye muhtaç olmadan bağımsız olarak kendi başlarına yaşayabilmelerini, üretken insan durumuna getirilerek, yaşam düzeylerini gelişen dünya şartlarına göre biçimlendirmek, ihtiyaçlarını iyi anlamak ve onlara mevcut şartlar içinde en iyi ortamları hazırlamak ve onlara iş imkânı sağlamak en büyük hedefimizdir.

Ayrıca “eğitim her engeli aşar” gerçeğinden hareketle engelli bireylerin eğitimi için gerekli ortamları hazırlamak da devletimizin en temel görevleri arasındadır.

Engelli vatandaşlarımızın bu anlamlı günlerinde bir araya getirilmesi, sorunlarına çözüm üretilmesi ve kendilerine hak ettikleri değerin verilmesi suretiyle, ihtiyaçları olan moral ve motivasyonu kazanmalarında, onlara yönelik uygulamaya konulan projeler hayati önem arz etmektedir.

Engelliler gününün toplumun tüm kesimlerinin, engellilerin sorunlarının çözümü için yönlendirilmesi ve engellilerin bir araya gelerek kaynaşmaları bakımından da önem arz etmektedir.

Tüm engelli vatandaşlarımın “3 Aralık Engelliler Günü” vesilesiyle bir kez daha, aileleriyle birlikte, sağlıklı, mutlu ve huzur dolu bir yaşam diliyorum.”

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN