Bahçeci, Gazeteciler ve Basının Bayramı’nı kutladı

25 Temmuz 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2350 defa okundu.
Bahçeci, Gazeteciler ve Basının Bayramı’nı kutladı

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı” dolayısıyla mesaj yayınladı.

Bahçeci, Gazeteciler ve Basının Bayramı'nı kutladıKırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı” dolayısıyla mesaj yayınladı.

Yayınladığı mesajda Bahçeci şunlara değindi; “ Basın özgürlüğünün demokrasinin bir gereğidir. Halkın sağlıklı haber alabilmesi ve olayları farklı açılardan yorumlayanları izlemesi için basın özgürlüğünün ve ifade hürriyetinin korunması şarttır. Şeffaf, demokratik, bir toplumu yaşatan en önemli unsurlardan birinin özgür ve tarafsız basının varlığıdır. Halkımızın doğru ve tarafsız haber alma ihtiyacını karşılayan basın kuruluşları, toplumsal değerlere saygılı, kişi hak ve özgürlüklerini koruyup gözetmeyi temel görev sayarak demokrasimizin güçlenmesine de katkı sağlamaktadır.

Basın çalışanları, mesleklerinin gereğini yerine getirmek için yeri gelince canını ortaya koyarak görev yaparken, sorunlarının çözülmesi, hak ettikleri hayat standartlarına kavuşmaları görevlerini daha iyi yapmalarını sağlayacak önemli adımlardır. Basının görevini yaparken hukukun evrensel ilkelerinden sapmaması ve kişi haklarına saygıyı asla ihmal etmemesi gerekmektedir.

Doğru ve gerçek haberlerle kamuoyunu aydınlatan, bu kadar önemli ve hassas bir görev ifa eden ve bunu yaparken meslek ilkeleri çerçevesinde çalışmayı ilke edinen ve zor şartlar altında büyük bir özveri ile çalışan tüm gazetecilerin Basın Bayramını kutluyorum.”dedi.

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN