BAHÇECİ AHİLİK KUTLAMALARINA HALKI DAVET ETTİ

23 Mayıs 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
339 defa okundu.
BAHÇECİ AHİLİK KUTLAMALARINA HALKI DAVET ETTİ

YAŞAR BAHÇECİDEN LYS DESTEĞİBelediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Ahiliği Yaşatmak, Anmak ve Mührünü Kırşehir’e Vurmak İçin Kutlamalara Bütün Vatandaşlarımızı Bekliyoruz” Dedi

Başkan Bahçeci; “Ahiliği yaşatmak, anmak ve mührünü Kırşehir’e vurmak için kutlamalara bütün vatandaşlarımızı bekliyoruz”

23-29 Mayıs tarihleri arasında kutlanacak olan Ahiliği yeniden yaymak ve yaşatmak, gelecek nesillere aktarmak için yaptığımız kutlamalar, 23 Mayıs Pazartesi günü Anıt Meydan’ında saat 10.00’da yapılacak açılış töreni ile başladı.

Ahilik Kutlamaları ile ilgili açıklamada bulunan Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci; “Kırşehir’de büyük bir âlimi, büyük bir düşünürü, büyük bir zenginliği anlamak için bir araya geldiğimiz Ahilik Haftası’nda ilimizde birçok ilden ve ülkeden gelen misafirleri ağırlayacağız. Yedi gün boyunca misafirlerimize Ahiliği anlatmaya çalışarak bu eşsiz felsefenin ruhunu birlikte özümsemek için bir araya geleceğiz.  Eli açık, cömert, yiğit gibi anlamlara gelen Ahilik, Anadolu halkının ekonomik ve kültürel yaşamında önemli bir boyut oluştururken;  dürüstlüğün, sevginin, dostluğun, yardımlaşmanın, hoşgörünün, bilginin ve dayanışmanın sanat ile birleşimidir.

Bu anlamda Ahililik; işçinin, çalışanın, üretenin, namuslu kazancın, namuslu ticaretin ve namuslu yönetimin simgesidir.

Biz de bu güzel değeri anmak, anımsamak ve yaşatmak için etkinlikler kapsamında bu yıl ilk defa 52 yazar ve 66 Yayınevi’nin katılımlı ‘Kırşehir Kitap Günleri’ düzenliyoruz. Devlet törenimiz bu yıl 27 Mayıs Cuma günü olacak. Ayrıca, Ahilik kültürünün anlatılacağı paneller, söyleşiler, halk oyunları gösterileri, konserler, Ahi pilavı ve helvası ikramları ve tiyatro etkinlikleri düzenleyeceğiz.

Ahiliği yaşatmak, anmak ve mührünü Kırşehir’e vurmak için düzenlediğimiz kutlamalara bütün vatandaşlarımızı bekliyor, Ahilik Haftasının bu yılda büyük bir coşkuyla geçmesini temenni ediyorum” dedi

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN