Bağlama Fiyatları Yeni “Tezene”lere Engel

3 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
461 defa okundu.
Bağlama Fiyatları Yeni “Tezene”lere Engel

BOZKIRIN TEZENESİ NEŞET ERTAŞ'IN MEMLEKETİ VE AYNI ZAMANDA BAĞLAMA İLE BÜTÜNLEŞEN KIRŞEHİR'DE MÜZİK ALETLERİ İTHAL EDİLİYOR. (İHA/KIRŞEHİR-İHA)

Bağlama Fiyatlarının Yüksekliği Yeni ‘Tezene’lerin Yetişmesini Engelliyor

Bozkırın tezenesi Neşet Ertaş’ın memleketi ve aynı zamanda bağlama ile bütünleşen Kırşehir’de müzik aletleri satıcısı Ömer Mısır, bağlamaların üretilmemesi, şehir dışından ithal edilmesi ve fiyatların yüksekliğinin gençlerin müzikle uğraşma hevesini engellediğini söyledi.
Merhum Bozlak ustası Muharrem Ertaş ve oğlu Neşet Ertaş’ın memleketi olan Kırşehir’de, bağlama üretim atölyesinin olmadığını söyleyen müzik aletleri satıcısı Ömer Mısır, “Kırşehir’de küçük yaşlarda çocuklar müzikle yaşamayı öğrenmeye başlıyor. Ancak çocukların bu istek ve arzuları fiyatların yüksekliği nedeniyle sekteye uğruyor” dedi. Bağlamanın Neşet Ertaş ile bütünleştiğinin altını çizen Mısır, gençlerin müzik dalında profesyonelleşmede fiyat engeline takıldığını söyledi.
Türkiye’de bağlama denilince insanların aklına Neşet Ertaş ve Kırşehir’in geldiğini ifade eden Ömer Mısır, “Kırşehir’de en büyük eksiğimiz, bağlamaları üreten bir atölyenin olmayışı. Bağlamalar Ankara, İstanbul ve İzmir gibi illerden Kırşehir’e ithal olarak getiriliyor ve Kırşehir’de kullanılıyor. Bu nedenle dışarıdan gelen çalgıların fiyatları yüksek oluyor. Kırşehir’de bu yönde bir atölye olmuş olsa fiyatlar düşecektir. 15 yıldır bu sektörde ayakta kalma mücadelesi veriyorum” diye konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On