Bağ’dan Ağaç Katliamına Son Çağrısı

10 Nisan 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
279 defa okundu.
Bağ’dan Ağaç Katliamına Son Çağrısı

 

thumbnail_DSC_0431

“Kervansaray Dağlarında Yapılan Ağaç Kıyımına Tepkiliyiz.”

AS-ÇED Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bağ AS-ÇED Aquae Saravenas Çevre Ekoloji Eğitim ve Araştırma Derneği Boztepe yolu bölgesi Ağaç katliamına yönelik basın açıklaması gerçekleştirdi. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bağ yaptığı açıklamada: “Boztepe ilçesi Otoyolu genişletme Projesi kapsamında Kervansaray geçit bölgesinde yaklaşık 5-6 bin civarında yetişkin karaçamım katledildiği Derneğimiz aktivistlerince tespit edilmiştir. Pazartesi günü Cumhuriyet Başsavcılığına katliamın durdurulması, müsebbipler hakkında dava açılması amacıyla suç duyurusunda bulunulacaktır.

Kervansaray dağlarında yapılan ağaç kıyımına tepkiliyiz. Ağaç yoksunu bir şehirde bu denli acımasızca yapılan katliamın sorumlusu herkimse yapılan katliamın hesabımı mutlaka vermeli. Suskunluk çözüm üretmeyecektir. İnsan eliyle milyonlarca lira ve emek harcanarak yapılan ağaçlandırma, siyasal rant ve çıkar uğruna acımasızca yerle bir edilmiştir. Edilmeye devam etmektedir. Bu aymazlık öncelikle bu yoksul ülkenin refah payının acımasızca çarçur edilmesidir. Fransa’da yapılan bir oto yol projesinde karşılarına çıkan tek bir çınar ağacı için proje yenileniyorsa bu ülkenin çağdaş normlarda olduğunu kimse söyleyemez.

Bu rezil kıyıma hiç kimsenin mazeret üretmesi mümkün değildir. Doğayla barışık yaşamak yerine rezaleti alkışlayanlara yazıklar olsun. Mahsuru olmayan sistem, istinası olmayan kural yoktur. Bu akıl ile en kolay ve en çok para kazanmak, siyasi çıkar olarak kullanmak, akıl yoksunu zannettikleri insanlara marifet olarak sunmak. Benim paramla beni, rezil rüsva eden anlayışa lanet ediyoruz. Bu şehri bir bütün olarak görmeyen çıkar uğruna çöle döndürmekse bu anlayışı kınamıyoruz. Lanetliyoruz.

O zihniyete ve akla . O katliamı görüp yüreği acımayan, içi yanmayacak Siyasetçinin, Bürokratın, sade halkın vicdanın şüphe etmemek mümkün değildir. Fotoğraflara bakın. Bu fidanları keserek yol mazeretini akılca çağdaşlık sunanlar, Seyfe Gölüne atık bırakan anlayışın ürünündür. Bu anlayış Akıl ve insafın emanete teslim edilmiş şeklidir.

Bu çalışma hiç bir ağaca zarar vermeden yapılabilirdi. Dere yataklarını doldurarak, doğal yapıyı bozarak bir başka felakete doğru yönlendiriliyoruz. Doğa kendisinden alınanları hiçbir gerekçe göstermekten geri alacaktır.” ifadelerini kullandı.

HABER MERKEZİ

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN