BAĞBAŞI MİNİBÜSÇÜLERİ DERTLİ !

7 Haziran 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
376 defa okundu.
BAĞBAŞI MİNİBÜSÇÜLERİ DERTLİ !

DSC_3856

Bağbaşı Mahallesi Dolmuşçuları Hem Üniversiteden Hem Yollardan Dertli

Mucur dolmuş durağında bulunan Bağbaşı mahallesi dolmuşçuları 40 arena gazetesine sıkıntılarından bahsetti. Dolmuş durağındaki dolmuşçular : “Dolmuş hattı üzerinde durak sıkıntısı var. Yolcu belirli noktalarda bekliyor. Yolcu alacağımız hepsinde araç parkı var. O yüzden yolcuları alırken trafiği engelliyoruz. Otobüs duraklarında önlem alınması lazım. Oralara kesinlikle araç park edilmemesi lazım. Buralarda birilerin görevlendirilmesi lazım. Dolmuş durağının içeride olması nedeniyle Bütün marketlerin önünden geçtiği için marketlere mal veren pazarlama arabalarının belli bir saatten sonra trafiğe girmemesi lazım. Çünkü malı indirirken tamamen yolu kapatıyorlar. O yüzden çok sıkıntıya düşüyoruz istediğimiz saatlerde yolcuya yetişemiyoruz. Tabi ki yolcunun tepki belli hemen kızıyorlar. Şehir içindeki yoğunluğu azaltmak için belediye ve trafiğe çok iş düşüyor. İkisinin ortaklaşa bir çalışma yapması lazım. Bizim trafik sorunu anca bu şekilde çözülür. Yoksa bizim geç kalmalarımız devam edecek.

Üniversitede sorunlarımız var. Yurt ile üniversite arasında olan bir giriş kapımız var. Bu kapıyı yeni gelen yönetim kapattı. Bizim araçlarımız yurda geçmek için üniversitenin çevresini dolaşıyoruz. Tabi bu da hem zaman kaybı, hem yakıt olarak bize büyük bir maliyeti oluyor. Orda şuan güvenlik görevlisi kulübesi var. bizim talebimiz sadece  oraya bir tane güvenlik. Yine araçların giriş çıkış kontrolleri yapılsın ama bu zaman kaybıyla yol kaybımızın önlenmesini istiyoruz. Umuyoruz ki yetkililer buna çare bulur. Çünkü sesimizi anca bu şekilde duyurabiliyoruz. Bütün yetkililerden ilgi alaka bekliyoruz.

Araçlarımızın yolların bozukluğundan dolayı bakım giderlerimiz çok yükseldi. Yoların biran önce tamiri, bakımı yapılması gerekiyor. Bunu ilgililere arz ederim. Dolmuş esnafı olarak sorunlarımız bunlardır. Bir de yeni bir durak talebimiz var. Bizlere sözler verilmişti dolmuş durağımız pazar yerinin oraya yapılacaktı 4-5 senedir hala bir faaliyet yok bununda gereğinin yapılmasını istiyoruz.Ayrıca belediye Toki ve Üniversite yollarında ışıklandırma sorunu var. Biz dolmuş durağı olarak 5 kişinin yurt parasını yatırıyoruz.”ifadelerine yer verdi.

40Arena gazetesi olarak Belediye yetkililerinden aldığımız bilgi doğrultusunda durakların tamamen yerlerinin değişeceğini yeni bir yol güzergahı yapılacağını yolcu indirme ve bindirme yerlerinin yapılacağını belirttiler.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN