AZERİ MİLLETVEKİLİ PAŞAYEVA’DAN ŞENTÜRK’E ZİYARET

2 Mart 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
339 defa okundu.
AZERİ MİLLETVEKİLİ PAŞAYEVA’DAN ŞENTÜRK’E ZİYARET

 

KVF_9960Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva, Vali   Necati Şentürk’ü Ziyaret Etti.

 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce organize edilen “Türkiye-Azerbaycan İlişkileri ve Karabağ Hakikati” isimli konferansı sunmak üzere ilimize gelen Milletvekili Ganire Paşayeva’yı kabulünde konuşan Vali Şentürk, Türk Yurdu Azerbaycan’dan gelen misafirleri ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Bu ziyaretlerle iki ülke arasındaki mevcut ilişkilerin daha da pekişeceğine inandığını belirten Vali Necati Şentürk, “Azerbaycan bizim kardeş ülkemizdir. Azerbaycan ile biz aynı millet, iki ayrı devletiz. Azerbaycan ile ortak tarihimizi, kültürümüzü gelecek nesillere de aktarmak için çalışmalar yürütüyoruz. Dilde, fikirde, işte birlik yapıldıkça iki ülke arasındaki ilişkiler daha da güçlü bir hale gelecektir.” dedi.

Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva da birlik ve beraberlik mesajları içeren konuşmasında, Ahi Kenti Kırşehir’de bulunmaktan ve kendisine gösterilen ilgiden dolayı çok mutlu olduğunu söyledi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şaban Güneş ve Moderatör İmdat Avşar’ın da yer aldığı ziyaret, Valimiz Sayın Necati Şentürk’ün Azeri Milletvekili Paşayeva’ya günün anısına hediye vermesi ile sona erdi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN