AZERBAYCAN MİLLETVEKİLİ  PAŞAYEVA BAŞKAN BAHÇECİ’Yİ ZİYARET ETTİ

2 Mart 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
209 defa okundu.
AZERBAYCAN MİLLETVEKİLİ  PAŞAYEVA BAŞKAN BAHÇECİ’Yİ ZİYARET ETTİ

 

8Ganire Paşayeva: ” Kırşehir Anadolu’nun Küçük Ve Şirin Bir Şehri.”

Çeşitli ziyaretler için Kırşehir’e gelen Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva, Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şaban Güneş ile Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’yi makamında ziyaret etti.

Çeşitli ziyaretler ve Türkiye-Azerbeycan İlişkileri ve Karabağ Hakikatleri konulu konferansa  konuşmacı olarak katılmak için Kırşehir’e gelen Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva Başkan Bahçeci’yi de makamında ziyaret etti. Ziyarette Ganire Paşayeva, Kırşehir’in ve Türkiye’nin Azerbaycan için çok önemli olduğunu belirterek; “ Sizler Başkan olduktan sonra Kırşehir’e ilk ziyaretim. Kırşehir Anadolu’nun küçük ve şirin bir şehri. Çalışmalarınızla birlikte çok güzel bir şehir olmuş ve sizleri bundan dolayı tebrik ederim. Bizler kardeş ülkeleriz. Türkiye Müslüman kalesinin en büyük ülkesi. Son zamanlarda yaşadığınız zor günlerde hep sizlerin yanınızdayız. Ne zaman bizlere ihtiyacınız olsa yanınızdayız. İnşallah birlik–beraberliğimiz hiç bozulmasın.”

Başkan Bahçeci de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “ Ata yurdumuzdan sizleri görmek bizleri çok memnun etti. Bizler şu an ülke olarak zor zamanlardan geçiyoruz. Kardeş ülkemiz Azerbaycan her zaman bu süreçte yanımızda oldu. Sizlerin bizim yanımızda olmanız bizleri çok memnun ediyor. Birlik ve beraberliğimiz hiç bozulmadan devam etsin inşallah.    Bu ziyaretlerin kültürel bağların geliştirilmesi ve kardeşlik ilişkilerinin pekiştirilmesi için önemli olduğunu düşünüyorum. Görüşmelerimizin devam etmesi ve bağlarımızın bu güzel şekilde devam etmesini temenni ederim.”

Ziyaret karışıklı hediyelerin verilmesi ile son buldu.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN