Ayva’nın Başkenti Geyve’den Usmed’e Ödül

3 Ekim 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2686 defa okundu.
Ayva’nın Başkenti Geyve’den Usmed’e Ödül

Usmed Avrupa Başkanı Mehmet Ardıç, Usmed İçin Verilen Plaketi Aldı

 

Festival kapsamında sosyal medya çalışmalarına destek veren dünyanın ilk Uluslararası Sosyal Medya Derneği USMED Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya tarafından yapmış olduğu çalışmalardan ve vermiş olduğu destekten dolayı plaketle ödüllendirildi. Usmed Marmara bölge başkanı Semih Kınalı’nın da katılmış olduğu ödül töreninde  Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya’nın  daveti üzere festivalde bulunan, Usmed Avrupa Başkanı Mehmet Ardıç, USMED için verilen plaketi aldılar.

Kur’an-ı Kerim tilaveti  ve mevlid-i şerif okunması ile ilk etkinliği yapılan festival, Geyve belediyesi önünden Tarım fuarı ve yöresel ürünler alanına düzenlenen kortejin festival alanına ulaşmasının ardından kalabalık bir katılımla açıldı. Sakarya’nın Geyve belediyesi tarafından düzenlenen Ayva Festivali vatandaşlardan yoğun ilgi gördü ve İlçe merkezine kurulan festival alanı bir çok etkinliğe sahne oldu.  Bölgedeki ayva üreticileri yetiştirmiş oldukları yöresel ürünleri ve ayva çeşitlerini festival alanına kurulan standlarda sergileme ve tanıtma imkanı buldular. Festival açılışının gerçekleşmesi sonrası halk oyunları ve folklor ekibi, davetlilere birbirinden güzel yöresel oyunlar sergilediler.

Festival kapsamında davetlerle birlikte ayva bahçelerine gidilerek Ayva hasadı da gerçekleştirildi

Aynı zamanda Sezai Karakoç’un Geyve’de yazdığı Mona Roza Şiiri adına İbrahim Sadri’nin katılımı ile  özel bir şiir gecesi de düzenlendi. 2 gün süren Ayva Festivali’nde Cumhurbaşkanı danışmanı Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu davet edilerek düzenlenen bir konferansda  tarımsal faliyetler ve doğal ürünler hakkında katılımcıları bilgilendirdiler. Festivale renk katan etkinliklerden birtanesi de yöresel yemek yarışmasıydı. Yapılan yarışmada En güzel ayva, En güzel ayva tatlısı, ayva reçeli ve en güzel yöresel yemek yarışması oldu. Teşekkür konuşmaları öncesi havai fişek gösterileri düzenlenerek ilçede adeta bir renk cümbüşü yaşandı. Halk oyunları ve folklor gösteri ekibibinin gösterileriyle devam eden festival, yarışmada derece alan kişilere ve festivale katkı sağlayan firmalara plaket verilerek teşekkür konuşmalarına geçildi. Teşekkür konuşması için sahneye gelen ilçe’de halkın gönlünü kazanarak İki dönemdir Geyve belediye başkanı seçilen Murat Kaya yaptığı teşekkür konuşması ile bir kez daha ilçe halkının gönlünü kazanmış olduğunu gösterdi.  Konuşmasında geyve için ilk günkü heyecanla hizmete devam edeceğini belirten başkan Kaya Ayva Festivali’nin bu yıl ilkini düzenlediklerini ve bunun her yıl geleneksel olarak sürdürüleceğini belirtti. Geyvenin her hizmetin en iyisine layık olduğunu belirten Belediye başkanı Kaya konuşması sonrası halkın yoğun alkış ve tezahuratları ile sahneden ayrıldı.

Geyve Belediye başkanı Murat Kaya’nın ardından sahne alan sanatçı Ferhat göçer vermiş olduğu konserle ilçe halkını mest etti ve festival Ferhat göçer konseri ile sona erdi.

 

Haber Serhat Erdoğan

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On