• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • KIRSEHIR:
  • Güneş:
  • Öğle:
  • İkindi:
  • Akşam:
  • Yatsı:
  • KIRSEHIR:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

Aydın Kırşehirliler Gecesine Katıldı

13 Temmuz 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
864 defa okundu.

Ramazan Aydın, Kocaeli Darıca Belediyesinin Katkılarıyla Gerçekleştirilen 9. Şehirler, Kültür Kaynaşma ve Kırşehirliler Gecesine Katıldı

Boztepe Belediye Başkanı Ramazan Aydın, Kocaeli Darıca Belediyesinin katkılarıyla gerçekleştirilen 9. Şehirler, Kültür Kaynaşma ve Kırşehirliler Gecesine katıldı.

Dernek Başkanı Fatih Soylu tarafından davet edilen Boztepe Belediye Başkanı Ramazan Aydın, Boztepeli ve Kırşehirli vatandaşlarla hasret giderdi.

Darıca Belediyesi 9. Şehirler ve Kültürler Kaynaşması programı kapsamında düzenlenen Kırşehirliler Gecesi’ne Boztepe Belediye Başkanı Ramazan Aydın,  Gebze Kaymakamı Hasan Gözen, Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, Eski Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan , Darıca Emniyet Müdürü Hasan Aydoğan, Darıca Belediyesi Meclis Üyeleri, Dernek Başkanları ve binlerce vatandaş katıldı.

Türk Halk müziğinin büyük ustalarından Neşet Ertaş’ın memleketi Kırşehirliler düzenledikleri gecede Neşet Ertaş’ın namına yakışır bir müzik ziyafeti sunarken, halk oyunları gösterileri izleyicilerin büyük beğenisini kazandı, Kırşehir yöresi mahalli sanatçıları özellikle söz ve müzikleri Neşet Ertaş’a ait türkülerle sahili dolduran binlerce vatandaşa müzik ziyafeti sunarken, Kırşehirliler Dernek Başkanı Fatih Soylu,  yaptığı kısa selamlama konuşmasında kendilerini bu anlamlı gecede yalnız bırakmayan başta protokol üyeleri olmak üzere herkese teşekkür ederken, Kırşehir ilini en iyi şekilde temsil etmek için çalıştıklarını ifade etti.

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, ise yaptığı selamlama konuşmasında, Türk Halk müziğinin büyük ustalarından rahmetli Neşet Ertaş’ın memleketi Kırşehirlilerle birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek Kırşehir ilinin güzelliklerini anlattı. Başkan Karabacak, “Kapadokya Bölgesinin Giriş Kapısı olan, Anadolu’nun tatlı dili, dertli sazı, doğru sözü, Anadolu’nun Yanık Şehri Kırşehir’in güzel insanları gecemize hoş geldiniz. Türk Halk Müziğinin Efsane İsmi Abdallık Geleneğinin son büyük temsilcisi Gönül Dağı olmayı başarmış Bozkırın Tezenesi Neşet Ertaş’ın hemşerileri hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.

Başkan Karabacak ve dernek yönetimi davetlerinin üzerine Kırşehir’den gelerek geceye katılan Boztepe Belediye Başkanı Ramazan Aydın ve protokol üyelerine teşekkür edip günün anısına plaket takdimi yaparken, gecede Şair Kazım Erdem okuduğu şiirlerle geceye renk kattı. Kırşehir Kültür Turizm Müdürlüğü Ustalar Topluluğu’nun konseriyle eğlence gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti.

HABER MERKEZİ

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN