AVŞAR VE YILDIRIM ADAY ADAYLIKLARINI AÇIKLADI

8 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
449 defa okundu.
AVŞAR VE YILDIRIM ADAY ADAYLIKLARINI AÇIKLADI

asiye yıldrım aday adayı

 

 

MHP Kırşehir Teşkilatından Eftal Avşar ve Asiye Yıldırım aday adaylık başvurularını yaparak açıklamalarda bulundu.

 

MHP Kaman İlçe Eski Belediye Başkan Yardımcısı Eftal Avşar ve Asiye Yıldırım milletvekilliği aday adaylık başvurularını yaptı.
Kırşehir’de parti il binasına kalabalık bir grupla gelen eski Başkan Yardımcısı Eftal Avşar, neden milletvekili aday adayı olduğunu şu sözleriyle açıkladı: “Türk Milliyetçiliğinin lideri Başbuğ Alparslan Türkeş ve şehitlerimizi saygı ile anıyorum.
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi’ne giderek aday adaylık başvurusunu yaptım.Yaşantım boyunca mensubu olmaktan gurur duyduğum ülkücü hareketin içerisinde bir nefer olarak mücadele ettim. Kırşehir’de doğup büyüyen ve 23 senedir hayatımı ve siyasi mücadelemi doğduğum topraklarda sürdüren bu şehrin ekmeğini yemiş, suyunu içmiş, havasını teneffüs etmiş ve bunlarla hayat bulmuş bölge insanını yakından tanıyan, tanınan ve yıllarca diyalog içerisinde olmuş bir kişi olarak bütün birikimlerimi de ilimize ve partimize faydalı olabilirim düşüncesi ile milletvekili aday adayı oldum.”
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), Kırşehir Teşkilatından 1 Kasım Genel Seçimleri için Asiye Yıldırım da aday adaylığı başvurusunda bulundu.
Yıldırım başvurusuna istinaden bir açıklama yaparak, “Kısa bir süre önce de aday adaylığı başvurusu yapmıştık, şimdi tekrar başvurumuzu yapmaktayız. Seçimlere katılım oranının yüksel olduğu ülkemizde seçmenin sandığa gitme oranı ile demokrasi temsili yüksek insanımız demokratik hakkını en iyi şekilde kullanıyor. Ama milli iradeye ipotek konuluyor.

AK Parti seçimle hükümetten düşürülmeyi kabullenemedi. Sonuçlar sonrasında ise dolambaçlı yollarla süreci kısmayı kabul etti. Göz göre göre milli iradeye ipotek koydu.
Sandık sonuçlarını hazmedemeyenler etik kuralları zorlayarak değil, siyasi düşüncelere sahip kişilere karşı bir takım baskı ve tehditlere başvurulması da izahı olmayan bir zulümdür. Bu durum yetmezmiş gibi partimize ve partililerimize karşı yapılan operasyonlar ise her türlü demokratik teamülün ve kamu vicdanının kabul etmeyeceği bir hukuksuzluktur. Bilinmelidir ki MHP’nin iktidarında millet iradesinin üstünde hiçbir güç olmayacaktır.” ifadelerinde bulundu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN