AVKAPAN’DAN BİRLİK ÇAĞRISI

14 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
509 defa okundu.
AVKAPAN’DAN BİRLİK ÇAĞRISI

IMG_0620

Kırşehir Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Avkapan geçtiğimiz hafta yaşanan istenmeyen olaylarla ilgili açıklamalarda bulundu. Avakapan şehitleri rahmetle andı, terörü ve birliği bozmaya çalışanları lanetledi.

 

Kırşehir Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Avkapan, geçtiğimiz hafta içerisinde Kırşehir’de meydana gelen olaylarla ilgili önemli mesajlar verdi.

Avkapan, Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğü için verdikleri mücadele sonucunda şehit düşen Mehmetçikleri saygı, sevgi ve büyük bir onurla andıklarını söyledi. Kırşehir Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Avkapan,“ Vatanımızın her köşesinde görev yapan tüm Mehmetçiklerimiz, Polisimiz ve tüm güvenlik görevlilerimizle gurur duyuyoruz. Vatanın bütünlüğü ve Bayrağımızın ilelebet göklerde dalgalanması için görevi esnasında şehit düşen tüm güvenlik güçlerimizi saygı ve onurla anıyor; bölücü terör örgütünü şiddetle ve nefretle kınıyorum” dedi.

“Kırşehir’in Birliğini, Ülkemizin Bütünlüğünü Kimseye Bozdurmayız”

Dağlıca ve devamında yaşanan terör saldırılarında şehit düşen askerler için gerçekleştirilen ‘Şehitlere Saygı’ yürüyüşünde, Kırşehir’de istenmedik olayların yaşandığını belirten Avkapan, “Yüzyıllardır aynı toprakla yoğrulmuş, gerektiğinde Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğü için aynı cephede omuz omuza mücadele vermiş Türk’ü, Kürt’ü, Laz’ı, Çerkez’i ve birçok onurlu kimliğiyle aynı safta yer almış milletimizi bölmek isteyenlerin oyununa gelmeyeceğiz. Vatanımızı bölemeyen alçakların, milleti bölmek ve insanımızı ayrıştırma planına alet olmayacağız. Birlik ve beraberliğimizi her zamankinden daha çok tesis edecek ve Türk-Kürt kardeşliğimizi ilelebet muhafaza edeceğiz. Kırşehir’imizde yaşanan olaylar, bizler kadar tüm Türk insanını üzmüştür. Çözümün kavga ile değil diyalogla olacağını Ahi şehri, Yunus Emre’nin şehri ve de gönülden gönüle bir yol gider görünmez diyen merhum Neşet Ertaş’ımızın duygu dünyasıyla çözüleceğine tüm kalbimizle inanıyor ve Kırşehir olarak bu konuda önümüzdeki dönemde örnek bir şehir olacağımızı söylemek istiyorum. Biz, bize yakışanı yapacağız ve birliğimizi asla bozmayacağız. Bozmamalıyız ve Dünya’ya bu kardeşliği göstermeliyiz. Çünkü, bizim bizden başka dostumuz yok. Bunun Türk’ü, Kürt’ü, Laz’ı ve Çerkez’i ile herkesin bilmesini istiyor ve bu birliğin tesisinde üzerimize düşen vazifeyi her zaman yapmaya hazır olduğumuzun bilinmesini istiyoruz. Edirne’den Kars’a, Sinop’tan Hatay’a ülke bizim ve böldürmeyeceğiz, birliğimizi tesis edeceğiz” ifadelerinde bulundu.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN