Avı Yasağı Sonra Tezgâhlar Balıkla Doldu

20 Eylül 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
109 defa okundu.
Avı Yasağı Sonra Tezgâhlar Balıkla Doldu

1 Eylül’de denizlerde balıkçıların av yasağının sona ermesiyle başlayan avcılık faaliyetleri devam ediyor. Kırşehirli balıkçı esnafı’da havaların soğumasıyla palamudun az çıktığını, hamsinin ise patlama yaptığını söyledi.  Kırşehir’de açtığı balıkçı dükkanında Gazetemiz muhabirine açıklama yapan Hasan Kırışık, vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gören hamsinin kilogram fiyatı ise 20-25 TL arasında alıcı buluyor diyerek sözlerine şunları ekledi;

“Uzun yıllardır Kırşehir’de balıkçı esnafı olan Hasan Kırışık, sezonun yeni açıldığını ve fiyatların iyi durumda olduğunu ifade etti. Vatandaşların balığa özelliklede hamsiye olan ilgisinden memnun olduklarını dile getiren kırışık, “Şuan için iyi fiyatlar herkese uygun fiyatlar pahalı değil vatandaşlar alıyor yani tercih ediyor. Tezgahta bulunan hamsi 20-25 lira arasında değişiyor. Çeşitlerimiz de aynı şekilde 20, 25 lira arasında yani uygun. Sabahtan beri buradayız satışlarımız oldu Allah bereket versin” dedi. Şu anda istavrit 10 TL, mezgit 10 TL şeklinde gidiyor. Havaların soğuduğu zaman 15, 20 TL de olabilir. Barbun 20-25 TL, palamut ise 20-25 TL arasında satılıyor. İnşallah bu sene hamsi bol olur. Hamsi bol olursa vatandaşın da yüzü güler, bizim de yüzümüz güler. Biraz havalar soğusun, hamsi biraz daha ucuzlasın. Havalar soğuduğun da hamsi hem yağlanır hem daha tatlı olur. Vatandaş dolabına koysun. Hamsi her zaman çıkmaz” diye konuştu.

Bir başka balıkçı esnafı Hasan Ezentaş, ise balığın özellikle korona virüse (Covit-19) karşı iyi geldiğini vurgulayarak, herkesi balık yemeğe davet etti.

“Hamsi çok faydalı olduğu için tercih ediyoruz”

Balık pazarına hamsi balığı almaya gelen Yasin Yeğenoğlu, isimli müşteri ise hamsinin kilosunu 20 TL’den aldığını ve fiyatın uygun olduğunu kaydetti. Balığın faydalı bir besin olduğunu söyleyen Yeğenoğlu, “20 liraya hamsi balığını aldım. Diğer yerlere göre de hesaplı olması vatandaş olarak bizi memnun ediyor. Hamsi zaten Çok yararlı olduğu için vatandaş zaten çok tercih ediyor. Hamsi balığının bir takım faydaları olduğuna inanıyoruz. Onun için bu kış çok tüketmeye çalışıyoruz. İnşallah bu korona hastalığından da kurtulursam çok iyi olacağını düşünüyorum” diye konuştu.”

(Haber Cemre Bayram)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On