Av Yasağı Sona Erdi Tezgâhları Şenlendi

4 Ekim 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
566 defa okundu.
Av Yasağı Sona Erdi Tezgâhları Şenlendi

 

Yaklaşık 4 Ay Süren Denizlerdeki Av Yasağı Sona Ermesiyle Birlikte Balıkçıların Tezgâhları Şenlenmeye Başladı

İlimiz Terme Caddesinde bulunan Kırşehir balıkçısının tezgâhı adeta şenlendi. Av yasağının sona ermesinin ardından tezgâhları süsleyen balık çeşitleri vatandaşların özlemlerini gidermeye başladı. Çoğu balık çeşidinin tezgâhlarında bulunduğunu söyleyen ve 30 yılı aşkın balıkçılık sektöründen ekmek yiyen Duran Filizgök, Gazetemiz 40 Arena Muhabirine yaptığı açıklamasında şunları kaydetti; “Kırşehirliyim ve uzun yıllar balık sektörü ile uğraşıyorum. Ben okula giderken balıkçıları ve balıkları severdim. Ortaokuldayken balıkçıların yanına giderdim. Onlarla birlikte balık yerken ve temizlerken hoşuma giderdi. Sonra bu işi sevdim ve bu işe atıldım. Balıkçılıktan başkada hiçbir iş yapmadım. Bu işi herkes yapamaz bende mesleğimi severek yapıyorum. Şimdilerde ise bizim sezon yavaş yavaş açılmaya başladı. Eylül’ün 1’den sonra Türkiye’de balık tutulması serbest olur. Şimdi balıklar çok çeşitli değil. Daha 15 günü var. Ondan sonra daha değiş balıklar tutulmaya başlar” dedi.

“BALIĞIN BOLLUĞU DENİZİN BEREKETİNE BAĞLI”

Havaların yavaş yavaş soğumasıyla birlikte balık çeşitliliği de artmaya başlar diyen Filizgök; “tezgâhımda bulunan balık türü, bizim buranın yerli balığı olan Levrek, sazan, kadife balığı, Marmara hamsisi, palamut, sardalya, alabalık, somon ve çupra var. Daha çok ucuz olduğu için hamsiye talep var. Hamsinin kilosu 5 TL’den alıcı buluyor. Bugün 5 TL ama hamsiye belli olmuyor bugün 5 lira yarın 10 lira olur değişir yani fiyatı. Denizin bereketine bağlı. Sazan 10, levrek 15, somon 20, İthal palamut 12, alabalık 15, çupra 25 lira ve deniz levreği 30 lira. Balığı herkesin yemesini öneriyorum. Çok doğal ve sağlıklı. Tek organik şey ise hamsi, levrek ve sazan” şeklinde konuştu.

HABER: ASLIHAN BUYRUK

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On