AV YASAĞI BAŞLIYOR

13 Mart 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
260 defa okundu.

Vali Yardımcısı Bünyamin Yıldız Başkanlığında  “Sürdürülebilir Su Ürünleri Avcılığı Kontrol Komisyonu” Toplantısında Özellikle Yasak Olan Elektroşok ve Tırı Vırı Balık Avcılığı İle İlgili Denetimleri Görüşüldü.

AV YASAĞI BAŞLIYOR

12.03.218 tarihinde Vali Yardımcısı Bünyamin Yıldız başkanlığında saat 15.00’de Valilik toplantı salonunda “Sürdürülebilir Su Ürünleri Avcılığı” kontrol komisyonu toplantısı yapıldı.

Toplantıya Kırşehir İl Jandarma Alay Komutanı Orhan Ekemen Özel İdare Tarımsal Hizmet Müdürü Mehmet  Turgut, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Yetkilileri, DSİ İl Müdürlüğü Yetkilileri, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Muammer Laçin, Belediye Zabıta Müdürlüğü Zabıta Amiri, ilimizdeki Su Ürünleri Kooperatif Başkanları ve Kırşehir Amatör ve Sportif Olta Balıkçılar Derneği (KASOBDER) Başkanı Mustafa Er ve Başkan Yardımcısı Osman Ala katıldı.

Toplantıda, İlimizde “sürdürülebilir av faaliyetlerinin” düzenlenmesi, kontrolü ve denetimi ile ilgili görüşler paylaşıldı. Başta, yasak olan elektroşok ve tırı vırı balık avcılığı ile ilgili denetimlerin nasıl yapılacağı konusu görüşüldü. Konuyla ilgili komisyon çalışmalarını ve denetimlerin düzenli olarak yapılması kararlaştırıldı.   Kırşehir Amatör ve Sportif Olta Balıkçılar Derneği (KASOBDER)   adına dilek ve istekleri KASOBDER Başkanı Osman Ala tarafından yapıldığı toplantıda oldukca önemli kararlar alındı..

Dernek olarak açıklamalarda bulunan Osman AlaKASOBDER olarak başta il jandarma komutanlığının öz verili çalışmalarına teşekkür ediyoruz. Denetimlerin sıklaştırılmasını için kollu kuvvetlerimizin desteğini bekliyoruz. 15 Mart- 15 haziran 2018 tarihleri arasında başlayacak av yasaklarına uyma konusunda hususunda herkesin duyarlı olmasını umut ediyoruz.  ayrıca bu komisyon toplantısının oluşturulması konusunda gösterdiği duyarlılıktan dolayı il valimiz  Sayın Necati Şentürk’e dernek olarak teşekkür ediyoruz.”dedi.

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN