Atlıhan, Misafirlerini Ağırlamaya Devam Ediyor

12 Ekim 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
858 defa okundu.
Atlıhan, Misafirlerini Ağırlamaya Devam Ediyor

Atlıhan, Misafirlerini Ağırlamaya Devam Ediyor

Kırşehir’de Atlıhan Binicilik Kulübü, Okul Etkinlikleri çerçevesinde çeşitli okullardan gelen küçük misafirlerini ağırlıyor.

Nezih ve ferah ortamıyla, güler yüzlü elemanlarıyla dikkat çeken Atlıhan Binicilik Kulübüne dün Defne Kılıçözlü Anaokulu öğrencileri yoğun ilgi gösterdi. Atlarla ve doğal atmosferli ortamda miniklerin keyifli dakikalar geçirmesi objektifimizden kaçmadı.

Binicilik eğitimi almaya heveslenen Defne Kılıçözlü Anaokulu minikleri merak ettikleri soruları sordu. Atlıhan Binicilik Kulübü Binicilik Antrenörü Fahrettin Çakır güler yüzle minik öğrenci adaylarının sorularına cevap verdi ve gazetemiz muhabirine şu açıklamalarda bulundu; ” Gençlerin zekâsı müthiş. Öğrenmeye çok müsaitler onlara naçizane tavsiyem mücadeleyi ve eğitimi asla bırakmasınlar. Bu ülkenin geleceği de onların elinde.

BUGÜNÜN KÜÇÜKLERİ YARININ BÜYÜKLERİ

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk der ki; “Hedefe yalnız çocukları yetiştirmekle ulaşamayız! Çocuklar geleceğindir. Çocuklar geleceği yapacak adamlardır. Fakat geleceği yapacak olan bu çocukları yetiştirecek analar, babalar, kardeşler hepsi şimdiden az çok aydınlatılmalıdır ki, yetiştirecekleri çocukları bu millet ve memlekete hizmet edebilecek, yararlı ve faydalı olabilecek şekilde yetiştirsinler! Hiç olmazsa yetiştirmek lüzumuna inansınlar! Okullardan başka; gazeteler, küçük dergiler köylere kadar yayınlanıp dağıtılmalıdır. Bizim köylümüz ne gazete ne dergi okumaz. Bilenler bilmeyenleri toplayıp, okutmayı, onlara okumayı anlatmayı bir vazife bilmelidir.

ÇOCUKLARIN ATLA İLK TEMASI KURMALARINI SAĞLIYORUZ

Atları seven çocuklar gelip kulübümüze eğitim almaya başlıyorlar. Bu uygulama ile çok olumlu geri dönüşler aldık. Daha da yaygınlaştırmayı planlıyoruz. Atlı binicilik sadece bir spor değil bir terapi aynı zamanda. Özelikle küçük yaştaki çocuklarımızın canlı bir hayvanla temas etmesi onunla iletişime geçmesi ruhsal gelişmelerine de katkı sağladığı söylenen bir eğitim olanağı aslında.

At binmenin, ok atmanın Türklerin tarih boyunca en iyi yaptıkları ve vazgeçemedikleri özelliklerinden olduğunu söyleyen Çakır, “Atlı binicilik ve okçuluğu aslında birleştirmek de gerekiyor. Geleneksel binicilik eğitimi verilmesine yönelik çalışmalar da yapmaya çalışıyoruz.

Hem bu kültürümüzü gelecek nesillere aktararak yaşatmak hem de farklı bir alan açmak için atla okçuluğu birleştirmeye yönelik faaliyetlerimiz de olacak. Ayrıca

At binerken her şeyi unutuyorsunuz aklınızda hiçbir şey olmuyor sadece dünyada ikiniz oluyorsunuz çok farklı bir duygu. Herkese bu sporu tavsiye ediyorum ve kulübümüze herkesi bekliyoruz. Geç kalıp yakınmayın. Gelin güzel zamanlarınızı bizlerle süsleyin.” (Haber: Didem CEYLAN)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On