ATLETLER MİLLİ TAKIM KAPINA KATILDI

2 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
484 defa okundu.
ATLETLER MİLLİ TAKIM KAPINA KATILDI

g_3

Kırşehirli atletler son yıllarda kazandıkları başarılar ile umut vermeye devam ediyor. Atletler 2020 hedeflerine hızla yaklaşıyor.

 

Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından “2020 Küçükler ve Yıldızlar Olimpik Gelişim ve Eğitim Hazırlık Programı” çerçevesinde planlanan Erzurum Kamp ve Seminer’i 18-28 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirildi.

2020 Olimpiyatlarına hazırlık amacıyla yurdun çeşitli bölgelerinden seçilen toplam 360 sporcu ve 110 antrenörden programı uygun olan 85 kız ve 85 erkek sporcu ile 47 bölge antrenörünün katıldığı Palandöken kampında,  Sırıkla Atlama, 3 Adım Atlama, Yüksek ve Uzun Atlama teorik ve uygulamalı eğitim çalışmaları yapıldı.

Kampa Kırşehir’den 5 Atlet davet edildi. Atletizm Antrenörü Mine Gökkaya nezaretinde çalışmalarını sürdüren atletler 2020 hedeflerine hızla yaklaşıyor. Gökkaya yaptığı açıklamada kampa katılmalarının önemine vurgu yaparak; “Olimpiyatlarda yarışması kuvvetli muhtemel sporcular için yüksek irtifa kamp merkezi olarak Erzurum’un çok uygun olduğunu belirterek, sporcuları fiziksel ve mental olarak hazırlanması açısından yararlı geçti.” dedi.

Erzurum Kamp ve Seminerinde,  sporcu ve antrenörlere verilen “Eğitim Seminerleri”  için Sertifika verildi ve son gün Tortum Şelalesi gezdirilerek tamamlandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN