ATATÜRK BÜSTLERİYLE VAR OLMADI Kİ KALDIRDIĞINIZDA YOK OLSUN.!!!

16 Eylül 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
345 defa okundu.
ATATÜRK BÜSTLERİYLE VAR OLMADI Kİ KALDIRDIĞINIZDA YOK OLSUN.!!!

yildirim_kaya_160802165355

Yıldırım Kaya: ” Madem Atatürk Büstünü Kaldıracak Kadar Cesaretin Var, Bahaneler Üretmeyeceksin!”

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclis Üyesi ve 40 Arena Gazetesi yazarlarından Yıldırım Kaya açıklama yaptı. Yaptığı açıklamalarda: “Karanlığın bekçileri sinsi bir şekilde Atatürk büstlerini kaldırmaya devam ediyor. Son olarak 58 yıl önce, eğitim-öğretime başlayan; Bolu Kıbrıscık Ortaokulu bahçesinde bulunan Atatürk büstü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından kaidesi ile birlikte yerinden kaldırıldı.

Atatürk büstünün kaldırılma gerekçesi ise “öğrencilerin teneffüslerde bahçede oynarken büste çarparak yaralanmaları” olarak açıklandı.

Kıbrıscık Belediye Başkanı Doğan Dağ ise büstün kaldırılma gerekçesini yalanlayarak, okul bahçesinin daha önceleri mevcut öğrenci sayısının en az on katı öğrenciyi kaldırabildiğini söyledi. Atatürk büstünün kaldırılmasını kınayan Dağ, “Atatürk büstü ve kaidesinin kaldırılmasının “Atatürk İlke ve Devrimleri” ile hesaplaşma isteğinin bir sonucu olduğunu” ifade etti.

Madem Atatürk büstünü kaldıracak kadar cesaretin var, bahaneler üretmeyeceksin!

Nedenlerini açıklayacak kadar da cesur olacaksın.

Döneklik yapmayacaksın!

Atatürk büstünü kaldırmakla ona zarar vereceklerini sanıyorlar. Ama sonları hep hüsran oluyor ve olacak! Atatürk büstlerinin tamamını da kaldırsanız onun açtığı aydınlık yolu kapatamazsınız.

Atatürk büstleriyle var olmadı ki kaldırdığınızda yok olsun!

Aynı karanlık düşünce, daha önce de, TBMM koridorunda aslı bulunan Mustafa Kemal Atatürk’ün Mareşal rütbeli fotoğrafını duvardan indirmişti.

Ankara’da İnönü İlkokulu ve Ulus İlk Meclis İlkokulu’nu kapatmış, Atatürk ve mücadele arkadaşlarının adlarını öğrencilerimizin bilincinden silmeye yeltenmişlerdi. Bilinmelidir ki Atatürk ve düşünceleri her zaman yaşayacaktır.

Bu yıl okullar buruk bir şekilde açılacak. Öğrenciler, öğretmensiz, okul bahçeleri Atatürksüz olamaz.

Laik, Bilimsel, Demokratik, Çağdaş ve Barış savunucusu öğretmenleri öğrencilerinden ayırarak eğitimi demokratikleştiremezsiniz.

ÖĞRETMENİME DOKUNMA !..

Unutmayın!

Aydınlıktan kaçılmaz.

Karanlığın sonu Darbeci FETÖcülere teslimiyettir.

Sizin de geldiğiniz son nokta Atatürk posterlerini AKP Genel Merkezine asmak oldu.

Cemaatlere teslim olmak yerine;

KARANLIĞA KARŞI ÖZGÜR DEMOKRATİK CUMHURİYET” ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN