ATAMAN ÖZBAY KIRŞEHİRDEYDİ

14 Aralık 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
556 defa okundu.
ATAMAN ÖZBAY KIRŞEHİRDEYDİ

DSC_0002(1)Ataman Özbay, Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası’nda  katıldığı konferansta hayatı ve girişimcilik hikayesinden bahsetti.
Ataman Özbay, girişimci olmadan hiç bir şeyin tam anlamı ile başarılamayacağını belirtti.
Ticaret ve Sanayi Odasının  davetlisi olarak Kırşehir’e gelen ve girişimcilik konferansı veren Ataman Özbay, “Anlattıklarım ve yaşadıklarımla bir kişinin hayatına dokunuyorsam dünyanın en mutlu insanı benim.” ifadelerine yer verdi.

5. baskısının yapıldığı ‘İş ve Yönetim Serisi’ adlı kitabının da katılımcılara ücretsiz verildiği konferansta yaşadıklarını ve başarının sırlarını anlatan Atman Özbay, “Ailem bana vazife verdi. Ustamın bana anlattığı ve yaptırdığı her iş bana ağır geliyordu. Dürüstlüğün mükâfatını görmek benim için çok büyük bir mükâfat oldu. En büyük zenginliğim dürüstlüğüm oldu. İşçimin maaşını bir gün aksatmadan ödedim. Fabrikamı satarken 11 milyon borcum vardı, ama işçimin maaşını asla aksatmadım. Hayat çok kısa, zamanı ise doğru kullanmak çok önemli, hayatımda gördüğüm en önemli şey ailemin yanında olması ve işçimin huzur içerisinde olduğunu bilmek, ben kazanırken benim yanımda çalışan işçimin de kazanıyor olması çok önemlidir. Yaptığı günün hesabını veren insan başarıyı yakalayan insandır. Küçükken yakaladığım dürüstlüğüm bana çok şey kazandırdı. Girişimcilik dünyanın en büyük değeri ıslak mendilin mucidi olduğumu yeni öğrendiler herkes Avrupa zannediyordu. “ ifadelerini kullandı.

Ataman Özbay, ticareti matbaada öğrendiğini ve fazla kağıtların atılmaması sonrası atık kağıtları değerlendirerek ticarete başladığını dile getirdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN