Atamalar Yapıldı

2 Şubat 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
295 defa okundu.

 

img_4486Gençleri İstihdam Edilmesine Yönelik Kuralar Çekilerek Atamaları Yapıldı

2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanununun ek 1 inci maddesi kapsamında sosyal hizmet modellerinden yararlanan hak sahiplerinin istihdam edilmelerine ilişkin  Kura Töreni  Cumhurbaşkanımızın eşleri Sayın Emine Erdoğan’ın teşrifleriyle, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya’nın ev sahipliğinde gerçekleştirildi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, “Her ne kadar onlar emin ellerde olsa da aile yanında olmaları en ideal olan sistemdir. Evlatlarımızın kendi aileleri ve akrabaları yanında barınma imkanı yoksa, koruyucu aileler onlara kucak açmalıdır. Koruyucu aile modeli, evlatlarımızın, hayattaki en önemli ihtiyacı olan sevgiyi ve güveni onlara daha iyi verecektir” dedi.
Emine Erdoğan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca bir düzenlenen “Sosyal Hizmet Modellerinden Yararlanan Gençlerin Atama Töreni”ne katıldı.
Erdoğan, buradaki konuşmasında, bugün devletin sosyal hizmet modellerinden yararlanan gençlerin, kurum bakımından ayrılırken sosyal bir güvenceye kavuşarak, düzenli gelire sahip olarak, hayat yolculuğuna katılacağını belirtti.
İhtiyaç duydukları süre boyunca devletin şefkat elini üzerlerinde hisseden gençlerin artık bir iş sahibi olacağını ifade eden Emine Erdoğan, tıpkı kendi evlatları gibi, onların başarıları için sevineceklerini, dertleriyle dertlenmeye devam edeceklerini bildirdi.
Konuşmaların ardından sosyal hizmet modellerinden yararlanan 2 bin 974 gencin kamu kurum ve kuruluşlarına atamaları gerçekleştirilirken, birçok genç işe başlayacak olmanın sevinciyle gözyaşlarını tutamadı.
Ankara Orta Doğu Teknik Üniversitesi’ne atandığını belirten 19 yaşındaki Erdal Sevinç, duygularını “Çok heyecanlıyım, devletimize olan borcumuzu ödeyeceğini ve Devlet memuru olmanın sorumluluğunu en iyi şekilde yerine getirmesi inancı ile hareket edeceğimi biliyorum” diyerek duygularını ifade etti.
Atamasının Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’ne yapıldığını belirten Ali Osman Hüseyin Eflatun “ Devletimiz her konuda olduğu gibi burada da gerekli desteğini bizlerden esirgememiştir. Bizlerde artık devletin bir çalışanı olarak devlet kapısına işi düşen her vatandaşa gerekli olduğu kadar yardımcı olacağımıza inancım tamdır” dedi.

Melike Tüzün-Adalet Bakanlığı-Kırşehir-Memur, Elif Tüzün- Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanı- Nevşehir-Memur, Mustafa Yavuz-Milli Eğitim Bakanlığı- Adıyaman-Hizmetli, Aydın Tınkılıç-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı-Ankara-Memur,İsmail Ekici-Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanlığı-Çorum-Memur, Sinan Özköroğu-Aksaray Üniversitesi- Aksaray,Erdal Sevinç- Orta Doğu Teknik Üniversitesi-Ankara-Memur, Selahattin Korkut-Ahi Evran Üniversitesi-Kırşehir-Hizmetli, Mustafa Çil-Milli Eiğitim Bakanlığı- Kırşehir-Hizmetli, Yaşar Kuruk-Milli Eğitim Bakanlığı-Kırşehir-Hizmetli,Ali Osman Kılıç-Türkiye Kamu Hastaneleri Birliği Başkanı-Sivas-Memur, A.O.Hüseyin Eflatun- Ahi Evran Üniversitesi-Kırşehir-Memur,Buket Bektaş-Milli Eğitim Bakanlığı-Bilecik-Memur,Ferdi Atasoy-Diyanet İşleri Başkanlığı-Kırıkkale-Hizmetli-Sait Ayhan- Orman Genel Müdürlüğü-Ankara-Hizmetli,Münüre Avlar-Spor Genel Müdürlüğü-Aksaray-Memur

 

HABER MERKEZİ

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN