Aşure Dağıtımı Yapıldı

29 Eylül 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
521 defa okundu.
Aşure Dağıtımı Yapıldı

Kırşehir Belediyesi Muharrem Ayı Nedeniyle Aşure Dağıttı

Kırşehir, Belediyesi Muharrem ayı nedeniyle Cacabey Meydanında aşure dağıttı.

Kırşehir Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen aşure dağıtımı bu yıl da, Cacabey Meydanında yapıldı. Cuma namazı çıkışında gerçekleştirilen aşure dağıtımı Cacabey Meydanında Başkan Yardımcıları Veli Şahin, Yaşar Sulu, Emre Şahinci tarafından gerçekleştirildi. Vatandaşlara ikram edilen aşurelerden almak isteyenler uzun kuyruklar oluşturdu.

Vatandaşlara kendi elleriyle aşure dağıtan, Belediye Başkan Yardımcısı Veli Şahin “Muharrem ayı ve aşure günlerinin Türk-İslam geleneğindeki yeri büyüktür. İnsanlık tarihinin birçok önemli hadisesi muharrem ayının onuncu günü meydana gelmiştir. Kırşehirli hemşerilerimizin ve İslam aleminin Muharrem Ayını kutluyoruz. Çok bereketli bir aydayız. Biz de Kırşehir Belediyesi olarak bugün Kırşehirli hemşerilerimize aşure ikram etmek istedik. Kırşehir Belediyesi olarak bu geleneği yaşatmaya çalışıyoruz. Bu ay bereket ayı. İnşallah bu ayın feyzinden ve bereketinden hepimiz faydalanırız. Muharrem ayının dayanışma, paylaşma ve muhabbet ayı olduğunu vurgulayan Şahin ”Aşure birçok çeşidin bir araya gelmesiyle oluşan, çok lezzetli bir tatlıdır. Bu bizlere farklılıklarımızla beraber bir arada yaşama kültürünün lezzetini anımsatır. Bu yüzden bugünün anlamı çok değerlidir. Cacabey meydanında aşure ikram ederek, paylaşmaya, hoşgörüye, birlik ve beraberliğe dikkat çekmek istiyoruz. Bu bereket ayının da inşallah tüm İslam alemine, ülkemize ve tüm insanlığa bereket getirmesini temenni ediyor ve herkesin Muharrem Ayını kutluyoruz” dedi.

BELEDİYE BASIN BÜROSU

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On