Asri Mezarlığın Yapımına Başlandı

29 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
376 defa okundu.
Asri Mezarlığın Yapımına Başlandı

thumbnail_1

Kırşehir Belediyesi Bir Projeyi Daha Hayata Geçiriyor

Kırşehir’i yeniden imar etmek ve Kırşehir’in eksiği olan projeleri hayata geçirmek için çalışan Kırşehir Belediyesi, bir projeyi daha hayata geçiriyor.

24 Ağustos’ta ihalesi gerçekleşen Asri Mezarlık Projesinin ihale işleminden sonra hızla yapımına başlandı.

Kaybettiğimizde büyük acılar duyduğumuz yakınlarımızın cenaze, defin işlemlerinin ve mezarlık ziyaretlerimizin modern, düzenli ve dini inançlarımıza yakışır biçimde yapılması amacı ile Boztepe Yolu’nda etaplar halinde yapılacak Asri Mezarlık içerisinde; cami, gasilhane, taziye evi, yönetim binası, çeşmeler ve mermer atölyeler yer alacak.

Cenaze, defin işlemlerimiz ve mezarlık ziyaretlerimiz modern bir şekilde ve dini inançlarımıza yakışır şekilde yapılacak diyen Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci; “Gelecek dönem için tasarladığımız projeden biri olan Asri Mezarlık projemizin yapımına başlandı. Asri Mezarlık içerisinde cami, gasilhane, taziye evi, yönetim binası, çeşmeler ve mermer atölyeler yer alacak.24 Ağustosta ihalesi yapıldı. İnşallah ilk etapta Asri Mezarlığımızın çevre duvarını, güvenlik kulübesini, idari binasını ve 400 lahit mezar yapacağız. Geri kalan bölümlerini de ikinci etapta tamamlayacağız.

Kırşehir’e her alanda hizmet etmeye devam ediyoruz.. Biz belediye olarak sadece asfalt ve yol yapan belediye anlayışından sıyrılarak sosyal, kültürel ve eğitim alanlarında da yatırımlar yapıyoruz. Şehrimiz için daha büyük hedefler koyduk. Çünkü biz Kırşehir’e sevdalıyız..”

ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN