Aslan Açıklama Yapıtı

18 Nisan 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
381 defa okundu.
Aslan Açıklama Yapıtı

 

osman_arslan

Sevgili Peygamberimiz Bir Hadislerinde ‘Müslüman, İnsanların Elinden Ve Dilinden Güvende Olduğu Kimsedir’ Demiştir.”

Kırşehir Müftüsü Osman Arslan, Hazreti Muhammed’in, “Müslüman, insanların elinden ve dilinden güvende olduğu kimsedir” şeklinde hadisinin olduğunu belirterek, Müslümanların davranışlarını bu yönde sergilemeleri gerektiğini söyledi.

Aslan, Cacabey Meydanı’nda Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla düzenlenen programda yaptığı konuşmada, alemlere rahmet olarak gönderilen Hazreti Muhammed’in doğum yıl dönümünü kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, haftanın tüm insanlığa barış, huzur, mutluluk ve adalet getirmesini diledi.

Hazreti Muhammed’in insanlar içinden seçilmiş çok şefkatli ve merhametli bir peygamber olduğunu dile getiren Aslan, şöyle konuştu:

“Özü sözü bir olan peygamberimiz, kendisi için istediğini ümmeti için istemiştir ve bu hususta şöyle demiştir; ‘Hiçbiriniz kendisi için istediğini Müslüman kardeşi için istemedikçe (gerçek anlamda) iman etmiş olamaz’. Sevgili peygamberimizin ahlaki vasıflarından biri de yaptığı bütün işlerinde merhamet duygusunun olmasıydı. Ağzından hiçbir zaman kaba bir söz çıkmamış, hiç kimsenin kalbini kırmamış, her hareketinde merhameti ön plana çıkarmış ve bizlere merhametli olmamızı öğütlemiştir. Sevgili peygamberimiz bir hadislerinde ‘Müslüman, insanların elinden ve dilinden güvende olduğu kimsedir’ demiştir.”

HABER: AA

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN